Get Adobe Flash player

ورود کاربر

آخرین اطلاعیه

قابل توجه مدیران محترم مدارس روستایی متوسطه اول
خانه | آرشیو ماهیانه

آبان 1391

اجرای چهاردهمین مانور زلزله درمدرسه راهنمایی ملاصدرا

صدای آژیر خبر حادثه ای طبیعی رامی داد.هیا هویی عجیب درمدرسه واطراف مدرسه ایجاد گردید .آیا براستی آمادگی لازم را برا ی مواجهه با این بلای طبیعی راداریم ؟14دهمین مانور زلزله با همکاری هلال احمر در روز چهار شنبه راس ساعت ده درمدرسه ملا صدرا جهت کاهش خسارت تلفات مالی وجانی اجرا گردید .

گنجاندن آموزش صحيح ايمني در برابر زلزله در كتب درسي بررسي مي شود

:
گنجاندن آموزش صحيح ايمني در برابر زلزله در كتب درسي بررسي مي شود

معاون تربيت بدني وسلامت وزارت آموزش وپرورش ازتوصيه اين معاونت براي گنجاندن موضوع آموزش صحيح ايمني در برابر زلزله در كتب درسي دانش آموزان خبر داد.
به گزارش مركز اطلاع رساني وروابط عمومي وزارت آموزش وپرورش ، كيومرث هاشمي صبح چهارشنبه درحاشيه چهاردهمين مانور سراسري زلزله وايمني در جمع خبرنگاران گفت:‌طي مكاتبات انجام شده با سازمان پژوهش وبرنامه ريزي آموزشي كشور در صورت موافقت وتاييد ، مباحث مربوط به ايمني در برابر زلزله بخشي از كتب درسي دانش آموزان خواهد شد.
وي با اشاره به رخداد 140 زلزله با قدرت كمتر از 4 ريشتر به طور ميانگين در هر سال در كشور افزود: بايد آگاهي هاي لازم درخصوص زلزله و مسائل مربوط به آن به دانش آموزان داده شود تا آمادگي آنها در مواجهه با اين پديده افزايش يابد.
هاشمي با اعلام آمادگي آموزش وپرورش براي همكاري با نهادهاي مسوول درخصوص پيشگيري از
آسيب هاي بلاياي طبيعي بويژه زلزله دركشور تصريح كرد: از همكاري با نهادهايي نظير؛
. مديريت بحران،هلال احمر، نيروي انتظامي و.... براي آمادگي درخصوص زلزله دركشور استقبال مي كنيم
وي از عملكرد موفق سازمان نوسازي دربخش مقاوم سازي مدارس ياد كرد وادامه داد: درزلزله اخير استان آذربايجان شرقي هيچ مدرسه اي از زلزله آسيب جدي نديد.

گزارش مانور زلزله مدرسه رهنمایی هاجر

سوره زلزله
اين سوره در «مدينه» نازل شده و داراى 8 آيه است‏
محتواى سوره:
نخست از نشانه‏هاى وقوع قيامت بحث مى‏كند، و به دنبال آن سخن از شهادت زمين به تمام اعمال آدمى آمده است.
در بخش ديگر از تقسيم مردم به دو گروه «نيكوكار» و «بدكار» و رسيدن هر كس به اعمال خود سخن مى‏گويد.
در فضيلت تلاوت اين سوره تعبيرات مهمى در روايات اسلامى آمده، از جمله در حديثى از پيغمبر اكرم صلّى اللّه عليه و آله مى‏خوانيم: «هر كس آن را تلاوت كند گويى سوره بقره را قرائت كرده، و پاداش او به اندازه كسى است كه يك چهارم قرآن را تلاوت كرده باشد».
و در حديثى از امام صادق عليه السّلام مى‏خوانيم كه فرمود: «هرگز از تلاوت سوره «اذا زلزلت الارض» خسته نشويد، چرا كه هر كس آن را در نمازهاى نافله بخواند هرگز به زلزله گرفتار نمى‏شود، و با آن نمى‏ميرد، و به صاعقه و آفتى از آفات دنيا تا هنگام مرگ گرفتار نخواهد شد

چهاردهمین مانور سراسری زلزله و ایمنی با هدف ایجاد آمادگیهای لازم در برابر زلزله و در نهایت کاهش تلفات و خسارات ناشی از آن، هشتم آذرماه در مدرسه راهنمایی هاجر همگام با سایر مدارس انجام شد . و دانش آموزان در مکان های مناسب مانند زیر میز، گوشه دیوارهای ، کنار دیوارهای ، راهروها و حیاط پناه گرفتند .سپس کلاس را ترک نموده و در وسط حیاط جمع و پناهگیری نمودند.

آیا می دانیدکه؟( قسمت نهم) مدرسه راهنمایی پردیس(مجتمع حیات طیبه)

متناسب سازي محتواي كتب عربي و زبان انگليسي پايه اول راهنمايي با برنامه درسي ملي

معاون وزير و رئيس سازمان پژوهش و برنامه ريزي آموزشي از متناسب سازي كتب عربي و زبان انگليسي پايه اول راهنمايي(پايه اول متوسطه اول) با برنامه درسي ملي براي سال تحصيلي آينده خبرداد.
به گزارش مركز اطلاع رساني وروابط عمومي وزارت آموزش وپرورش ،حجت الاسلام محي الدين بهرام محمديان اظهاركرد: كتاب هاي درسي زبان انگليسي و زبان عربي پايه اول راهنمايي(پايه اول متوسطه اول)براي سال تحصيلي آينده جديد التاليف خواهد بود و اين كتب متناسب با برنامه درسي ملي تهيه خواهند شد.

وي با اشاره به اينكه عناوين دروس پايه اول راهنمايي(پايه اول متوسطه اول) بايد مورد تصويب شوراي عالي آموزش و پرورش قرار گيرد، افزود تغيير كتب زبان هاي خارجه در سال تحصيلي 93-92 متناسب با رويكرد برنامه درسي ملي خواهد بود.

اجرای طرح همگام با قرآن- راهنمایی رضوان

طرح همگام با قرآن راهنمایی رضوان+ فایل تصویری

اجرای مانور سراسری زلزله به روایت تصویر (راهنمایی فرهنگ)

مراسم سوگواری حماسه آفرینان دشت کربلا (متانت)

بغض‌ها گلوي محبين حضرتش را مي‌فشارند و قلوبشان تنگ و نالان شده است. و اين نوا شنيده مي‌شود:
با اين چه شورش است كه در خلق عالم است

- هلال ماه محرم است، دلم شكسته‌ي غم است ندا رسد ز آسمان محرم است، محرم است
فرا رسیدن ماه محرم , ماه پیروزی خون بر شمشیر و ماه یاد آوری حماسه ی کربلا را خدمت شما سوگواران و رهروان آن امامان همام تسلیت عرض می نمائیم .

اجرای مانور زلزله در مدرسه راهنمایی پردیس(مجتمع حیات طیبه) با متن وتصویر

مانور زلزله درروز چهارشنبه 91/9/8 رأس ساعت 14/30 با هماهنگی وبارعایت کامل اصول ایمنی وآمادده کردن دانش آموزان برای حفظ خون سردی درهنگام وقوع زلزله ی احتمالی
برگزار گردید.

گزارش جلسه شورای دبیران در تاریخ91/9/6در مدرسه راهنمایی الهیه گروه شهید رجایی

موضوع جلسه در شورای دبیران
1-آموزشی : امتحانات مستمر –پیگیری غیبت ها-تذکر به دانش آموزان جهت رعایت بهداشت توسط همکاران
2-پرورشی: اختصاص دادن چند دقیقه از کلاس توسط همکاران جهت مسائل دینی واخلاقی
3-اداری : نحوه تکمیل فرم ارزشیابی توزیع آن میان همکاران

اجراي چهاردهمين مانور در راهنمايي فضيلت

ر مورخه 91/9/8 روز چهارشنبه،چهاردهمين مانور سراسري زلزله همزمان با پخش سراسري آژير از راديو، راس ساعت 10/10 دقيقه در مدرسه برگزار گرديد و دانش آموزان در پي آموزش هايي كه از قبل ديده بودند در مكان هاي امن و مناسب پناه گرفتند.

مانور زلزله -مدرسه راهنمایی شهید مدرس

در روز چهارشنبه مورخه 91/9/8 ،چهاردهمين مانور سراسري زلزله همزمان با پخش آژير از راديو( ساعت 10:10 دقيقه )در این آموزشگاه برگزارگرديد و دانش آموزان با توجه به توضیحات قبلی کادر اجرایی در محل های امن قرار گرفتند ...

برگزاري مانور زلزله (راهنمايي پزشكان )

در تاريخ 91/9/8مانور آموزشي زلزله در اين آموزشگاه با هدف ایجاد آمادگی برای انجام واکنش‌های صحیح و سریع در برابر زلزله و افزایش سطح آگاهی دانش آموزان در مورد زلزله و سایر پدیده‌های طبیعی برگزار شد . قبل از اجراي اين مانور ، آقاي بياتي معاون آموزشي در خصوص زلزله و راههاي مقابله با آن و عكس العمل هاي لازم در هنگام زلزله و جاهاي امن و ناامن جهت آگاهي دانش آموزان صحبت نمودند . و ضمن توجيه راس ساعت 10با به صدا در آوردن زنگ مدرسه بعنوان زلزله ي فرضي دانش آموزان در كلاس و راه پله و حياط عكس العمل هاي لازم را تمرين نمودند.

اهم فعالیت های آبانماه91 -فلسطین باهنر

1-برگزاری نمایشگاه کتاب
2-بزرگداشت دهه امربه معروف ونهی از منکر
3-مراسم عزاداری دهه اول محرم

چهاردهمین مانور زلزله مدرسه راهنمایی وحدت

مانور زلزله در مدرسه راهنمایی شهیدصیادشیرازی

امروزچهارشنبه 8/9/91 ساعت 10صبح با به صدا درآوردن آژیر خطر در مدرسه شهیدصیادشیرازی همگام باسایر مدارس سراسر کشوردانش آموزان این آموزشگاه بار دیگر دفاع از خود رادر برابر زلزله تمرین نمودند.

برگزاری چهاردهمین مانور آموزشی زلزله در مدرسه راهنمایی فلسطین باهنر

در روز چهارشنبه هشتم آذرماه 91 چهاردهمین مانور آموزشی آمادگی در برابر زلزله باهمکاری هلال احمر استان ومسولین سازمان دانش آموزی وفرهنگی هنری اداره آموزش وپرورش ناحیه 3 برگزار گردید.

مانور زلزله (راهنمايي ميرداماد)

در مورخه 8/9/91 روز چهارشنبه،چهاردهمين مانور سراسري زلزله همزمان با پخش آژير از راديو، راس ساعت 10/10 دقيقه در مدرسه برگزار گرديد و دانش آموزان ضمن قرار گرفتن در محل امن و دوري از محل نا امن در جاي مناسب پناه گرفتند.

برگزاری چهاردهمین مانور سراسری زلزله -راهنمایی شهید ایرج فیضی

به روایت تصویر

مراسم سوگواری سالار وسرور شهیدان در مدرسه راهنمایی شهید ایرج فیضی

در تاریخ 91/9/7 در نمازخانه آموزشگاه
1- مراسم سوگواری
2-قرائت قرآن و زیارت عاشورا
3- مداحی توسط مداح آقای جانجانی
4-مرثیه خوانی وسینه زنی توسط دانش آموزان
5-پذیرایی با خرما وحلوای نذری که توسط همکاران و دانش آموزان تهیه شد ه بود

حلقه صالحین مدرسه راهنمایی شهیدصیادشیرازی

در تاریخ 7/9/91 کارشناسان محترم بسیج اداره آموزش وپرورش ناحیه 3کرمانشاه در نشست حلقه صالحین دانش آموزان بسیجی این آموزشگاه شرکت کرده وهدایایی به دانش آموزان تقدیم نمودند.

فعالیتهای انجام شده در دهه محرم در راهنمایی معلم

دانی که چرا مهر جبین خاک حسین است ؟
چون قبله دل پیکر صد چاک حسین است .
دانی که چرا چوب شود قسمت آتش ؟
بی حرمتیش بر لب ودندان حسین است .
دانی که چرا آب فرات است گل آلود ؟
شرمنده زلعل لب عطشان حسین است .
دانی که چرا کعبه حق گشته سیه پوش ؟
یعنی که خدا هم عزادار حسین است .
ماه خون را بر عزاداران عاشق تسلیت می گوییم .

نمونه ای از فعالیت های کارگاهی درس حرفه و فن (راهنمایی شاهد مدلل )

نمونه ای از فعالیت های کارگاهی درس حرفه و فن که در طول سال تحصیلی به صورت مستمر و با توجه به محتوای کتاب درسی در این آموزشگاه توسط برادران کیوان دوستی پور و محمد مرادیان فر دبیران حرفه و فن انجام می گیرد .

اجرای اولین مرحله طرح مدام درمدرسه راهنمایی نمونه دختران حضرت معصومه (س) سال تحصیلی 92-91

اولین مرحله طرح مدام در آموزشگاه توسط دانش آموزان منتخب به نحو احسن برگزار گردید

برگزاری مراسم دهه محرم درمدرسه راهنمایی ملاصدرا

فرا رسیدن روزهای غم بار تاسوعا و عاشورا و شهادت مظلومانه سالار شهیدان و سرور آزادگان حضرت امام حسین علیه السلام و یاران باوفایش را به مسلمانان، آزادی خواهان و شیفتگان آن حضرت تسلیت می گوییم.
محرم، ماه آزادگی

محرّم ماه آگاهی، ماه شکوفایی، ماه سوگواری و ماه عشق است. محرّم ماه آزادی و رهایی، ماه رشد و بالندگی، ماه جوشیدن و اندیشیدن، و ماه فانی شدن و به ابدیت پیوستن است. محرّم مدرسه عشقی است که باید درآن درس آموخت. محرابی است که باید در آن به نماز عشق ایستاد و نردبانی است که باید از آن بالا رفت تا به لقای حق شتافت.دراین ایام به مناسبت سالار شهیدان ویاران وفادارش مراسماتی به شرح زیر در مدرسه راهنمایی ملاصدرا صورت گرفت :1-برگزاری مراسم سوگواری 2-برگزاری مسابقه روزنامه دیواری وعکاسی 3-تشکیل نمایشگاه باعنوان کوچ پرستوهای عاشق 4-برگزاری نشت های دینی 5-نصب پوستر های داستان عاشورا 6-برگزاری نماز جماعت برای یادآوری نماز ظهر عاشورا

ساخت کتابهای الکترونیکی -راهنمایی فرهنگ

در رابطه با بهره گیری از علوم جدید در آموزش و استفاده از فناوری های نوین آقای رضا شریفی نسب معاون فناوری آموزشگاه فرهنگ کتابهای پایه دوم راهنمایی را به صورت کتاب الکترونیکی طراحی نمودند تا همکاران ضمن استفاده از کارگاه آی تی بتوانند از این کتاب ها در آموزش بهره مند شوند.

اجرای طرح مدام در مدرسه راهنمایی الهیه گروه شهید رجایی

در اجرای دستورالعمل رسیده از ناحیه مبنی بر اجرای طرح مدام ،این طرح در تاریخ 6/9/91 در آموزشگاه اجرا گردید،که البته در اجرای بهینه آن از قبل برنامه ریزی بعمل آمد از جمله ؛هر یک از اعضای کادر آموزشی،پرورشی ودبیران ،هریک نمایندگانی را معرفی نمودند که اسامی آنان در تابلوی اعلانات نصب گردید، همچنین جهت دانش آموزان انتخاب شده ابلاغ صادر وجلسه توجیهی برگزارگردید، در روز اجرای این طرح هریک از دانش آموزان به نحو بهینه مسئولیت های خود را به ایان رساندند،ارزشیابی بعمل آمده از این طرح رضایت همکاران ودانش آموزان را اعلام نمود

مراسم عزاداری عاشورای مدرسه راهنمایی نمونه حضرت معصومه(س)

در تاریخ چهارشنبه 91/9/1 با حضور دانش آموزان و همکاران مراسم عزای حسینی با شکوه تمام برگزار گردید که در این مراسم دانش آموزان با اجرای تعزیه و نوحه خوانی و زنجیر زنی یاد شهید کربلا را گرامی داشتند.

گزارش ایام سوگواری حضرت سیدالشهداء در مدرسه راهنمایی الهیه گروه شهید رجایی

- سياه پوش كردن نماز خانه
- نصب بنر و پلاكارد
- قرائت زيارت عاشورا توسط مداح اهل بيت
- برپايي مراسم سينه زني
- حضور مديريت محترم آموزشگاه و ديگر همكاران در مراسم

طرح انس باقرآن(ختم قرآن کریم) دردهه اول محرم-راهنمایی الهیه باهنر

-صفحه بندی آیات به تعداددانش آموزان وهمکاران جهت ختم قرآن درایام محرم
-پخش آیات منتخب توسطCDباصدای استادپرهیزکاردرکلاس ها
-پخش آیات منتخب توسطCDباصدای استادپرهیزکاردردفترآموزشگاه
-تهیه CDترتیل قرآن باصدای استادپرهیزکاربه صورت صفحه به صفحه برای دانش آموزان ومعلمان مشتاق

برگزاری مراسم عزاداری سالار شهیدان امام حسین (ع) در مدرسه راهنمایی غیر دولتی ساعی

((ان الحسین مصباح الهدی و صفینه النجاه))
بدینوسیله ضمن عرض تسلیت و تعزیت ایام سوگواری سید و سالار شهیدان و 72 تن از یاران با وفای آن حضرت به استحضار می رساند که این آموزشگاه ضمن برگزاری مراسم سوگواری اقدام به تشکیل نشست دینی با محوریت محرم واهداف امام حسین (ع) از اقامه واقعه کربلا مطرح و هم چنین سخنان واحادیثی برگزیده از آن امام بزرگوار قرائت گردید . ضمنا مراسم سوگواری با مشارکت دانش آموزان بصورت مستمر و روزانه در آموزشگاه صورت گرفت، از سایر اقدامات و مباحث مطرح شده در جلسه مذکور می توان به اهمیت نماز از دیدگاه ائمه اطهار (ع) و امر به معروف و نهی از منکراشاره نمود که نشست با اقامه نماز ظهر و عصر خاتمه یافت ، قابل ذکر است که این آموزشگاه نسبت به برگزاری مراسم زیارت عاشورا اقدام نموده که تصاویر نیز به پیوست ارسال میگردد.

حضور وشرکت دانش آموزان و همکاران مدرسه ی راهنمایی فرهنگ در مراسم عزاداری مسجد علی بن ابیطالب

گزارش حضور وشرکت دانش آموزان و همکاران مدرسه ی راهنمایی فرهنگ در مراسم عزاداری مسجد علی بن ابیطالب در قالب تصویر

برگزاری اولین جلسه آموزش خانواده(مدرسه راهنمایی وحدت)

در روز دوشنبه 6/9/91 اولین جلسه آموزش خانواده در مدرسه راهنمایی وحدت برگزار شد.در این جلسه که جمعی از اولیاءحضور داشتند،آقای عبدی مدرس آموزش خانواده به بحث و تبادل نظر پیرامون مسائل زیر پرداختند:
1-امید به آینده و زندگی در حال
2 - مشکلات اقتصادی،فرهنگی و عدم اعتقادات دینی
3-چگونگی برخورد با مشکلات روزمره در بین خانواده.
4-قناعت در خانواده و استفاده درست و به موقع از امکانات برای اعضای خانواده
5-آماده سازی فرزندان برای زندگی آینده و زندگی خانوادگی.
6-پاسخ به پرسش های اولیاء.

تشکیل کلاس آموزش خانواده در مدرسه هاجر

در روز یکشنبه 91/9/12 اولین جلسه کلاس آموزش خانواده با حضور خانم فتحی زادان ،مدرس کلاس آموزش خانواده و تعدادی از اولیای دانش آموزان تشکیل و به بررسی مسائل مربوط به رفتار با فرزندان پرداختند که مورد استقبال اولیا واقع شد.

گزارش برگزاری مراسم ماه محرم توسط دانش آموزان راهنمایی زینب کبری (س)

خواندن زیارت عاشورا توسط دانش آموزان ومعلمان

پخش نوارهای نوحه خوانی در زنگ های تفریح

برگزاری مراسم نوحه خوانی

برگزاری مراسم تعزیه خوانی

اللهم اجعلنی وجیها بالحسین (ع)فی الدنیا والاخره

گزارش ماه محرم مدرسه هاجر

محرم باز هم نوبت توست / که بگشایی تمام خاطراتت
ز ایامی که در آن بود شیون / گهی نالیدن و گه سر بریدن . . .
از ابتدای ماه محرم دانش آموزان مدرسه راهنمای هاجر به تدارک برنامه های مناسب و اجرای آن در ایام شهادت امام حسین (ع)و یارانش پرداختند:
1- نشست دینی با حضور خانم ویسی امام جماعت مدرسه در کلاس های مدرسه.
2- دعوت از اولیا و بیان گوشه های از زندگی امام حسین (ع).
3- اجرای گوشه ای از نمایش واقعه کربلا توسط دانش آموزان.
4- نصب پرچم های عزاداری در آموزشگاه.
5- قرائت زیارت عاشورا در مراسم مداحی و عزاداری دانش آموزان به همراه دبیران.
6- سخنرانی و برگزاری مراسم نوحه خوانی وسینه زنی توسط خانم عربی در روز سه شنبه مورخ 91/8/30.
7- اختصاص موضوع انشا و مقاله نویسی به واقعه کربلا.
8- اجرای نمایش عاشورا و پذیرایی از کلیه دانش آموزان.

عزاداری درسوگ اباعبدالله الحسین ،اولادویاران بی همتا وباوفایش در مدرسه راهنمایی پردیس

مراسم عزاداری امام حسین در روز پنج شنبه مورخ 91/9/1 مصادف باهفتم محرم با سینه زنی ونوحه خوانی وباسخنرانی حاج آقا عزیزی امام جماعت مدرسه با نظم وهماهنگی
کامل برگزار گردید.

السلام علیک یا ابا عبدالله الحسین (ع) تاسوعا و عاشورای حسینی بر ذلسوختگان تسلیت باد راهنمایی شاهد یاران امام (ره)

امام حسین (ع) : ایمان بنده مومن کامل نمیشود مگر اینکه در او چهار خصلت باشد : 1.اخلاقش نیکو باشد ، 2.بخشنده باشد ، 3.از گفتن حرفهای زیادی خودداری کند ، 4.زیادی مالش را انفاق کند. ارشاد القلوب جلد 1 صفحه 454
شیخ صدوق (ره) در امالی از ابراهیم بن ابی المحمود روایت کرده که حضرت امام رضا (ع) فرمودند : همانا محرم ماهی بود که اهل جاهلیت قتال در آنماه را حرام میدانستند و این امت جفاکار خون های ما را در آنماه حلال دانستند و هتک حرمت ما کردند و زنان و فرزندان ما را در آنماه اسیر کردند و آتش در خیمه های ما افروختند و اموال ما را غارت کردند و حرمت حضرت محمد (ص) را در حق ما اهلبیت رعایت نکردند ، همانا مصیبت روز شهادت حسین (ع) دیده های ما را مجروح گردانیده است و اشک ما را جاری کرده و عزیز ما را شهید گردانیده است و زمین کربلا مورث کرب و بلاء ما گردید تا روز قیامت ، پس بر حسین (ع) باید بگریند گریه کنندگان ، همانا گریه بر آنحضرت فرو می ریزد گناهان بزرگ را ، پس حضرت فرمود که پدرم چون ماه محرم میشد کسی آنحضرت را خندان نمی دید و اندوه و حزن پیوسته بر او غالب میشد تا روز عاشورای محرم ، چون روز عاشورا میشد آن روز مصیبت و حزن و گریه او بود و میفرمود امروز روزی است که حسین (ع) شهید شده است و شیخ صدوق از حضرت رضا (ع) روایت کرده است ، هرکه ترک کند سعی در حوائج خود را در روز عاشورا حق تعالی حوائج دنیا و آخرت او را بر آورد و هرکه روز عاشورا روز مصیبت و اندوه و گریه او باشد ، حق تعالی روز قیامت را روز شادی و سرور او گرداند و دیده اش در بهشت به ما روشن باشد و هرکه روز عاشورا را روز برکت شمارد و برای برکت آذوقه در آن روز در خانه ذخیره کند برکت نیابد در آنچه ذخیره کرده است و خدا او را در روز قیامت با یزید و عبیدالله بن زیاد و عمر بن سعد ( لعنهم الله ) در اسفل درک جهنم محشور گرداند. منتهی الآمال ( شیخ عباس قمی ره ) جلد 1 صفحه 348

برگزاری مراسم عزاداری وسوگواری ماه محرم در مدارس مجتمع شهید اشرفی اصفهانی

در دهه اول ماه محرم در مدارس تحت پوشش مجتمع شهید اشرفی اصفهانی مراسم عزاداری وسوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) با حضور پر شور همکاران و دانش آموزان این مجتمع بر گزار گردید . همچنین در روز چهار شنبه مورخه 91/9/1/ نشست دینی دانش آموزان بسیجی مدرسه راهنمایی سرباز شهید با محوریت امر به معروف و نهی از منکر ،در ایام تقارن ماه محرم و هفته بسیج (روز بسیجیان نوجوان عاشورایی ) در نمازخانه این آموزشگاه بر گزار گردید .  

برگزاري مراسم ايام محرم در راهنمايي فضيلت

مراسم شهادت امام حسين(ع) و ياران باوفايش با اجراي برنامه هايي شامل قرائت زيارت عاشورا- اجراي سرود - قرائت مقاله درخصوص مقام والاي امام حسين (ع) و حضرت زينب (ع) - نوحه خواني و سينه زني در آموزشگاه راهنمايي فضيلت برگزار گرديد.

شبکه تلفنگرام مدارس راهنمایی ناحیه در سال تحصیلی 91.92

اجرای مراسم سوگواری وعزاداری اباعبدالله درآموزشگاه راهنمایی الهیه باهنر(مجتمع صدیقه طاهره)

-قرائت زیارت عاشوراتوسط یکی ازهمکاران درنمازخانه
-مداحی یکی ازدانش آموزان وسینه زنی
-قرائت شعرسقای کربلاتوسط یکی ازدانش آموزان
-قرائت مقاله ای درباره قیام امام حسین

برگزاری مراسم سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین(ع) در مدرسه راهنمایی رضوان

از روز شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۱برابر با دوم محرم الحرام143۴ همه روزه بمدت20دقیقه در آموزشگاه اقامه عزای سرور آزادگان جهان حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) و یاران باو فایش برگزار گردید.
همچنین امروز چهارشنبه ۱ آذز مراسم سوگواری حدود یک ساعت و نیم بطول انجامید که در آن مدیر مدرسه با استفاده از کتاب " الخصائص الحسینیه" چند حدیث از ائمه اطهار (ع) در فضیلت گریه و عزاداری بر اباعبدالله و یاران فداکارش قرائت و اشاره وار تبیین کرد وخود از روی کتاب مقتل" لهوف ابن طاووس" در رثای حضرت امام حسین(ع) مقتل خوانی نمود و ادامه دو تن از مداحان اهل بیت با نوحه خوانی و مرثیه سرایی همرا ه با دانش آموزان به اقامه عزای مولای مظلومان پرداختند.
صلی الله علیک یا مولای یا ابا عبدالله و رحمه الله و برکاته .
منبع خبر : وبسایت راهنمایی رضوان

چهاردهمین مانور آموزشی زلزله-زمان اجرا چهارشنبه 1391.9.8 ساعت 10 صبح

فایل ضمیمه: 

ماه محرم (مجتمع کوثر)

با فرارسیدن ماه عزای حسینی معاونت محترم پرورشی مجتمع هرروز درمراسم آغازین
به بیان زندگی امام حسین (ع) وذکر احادیثی از آن حضرت واهداف قیام حسینی پرداختند.
توسط دانش آموزان وبا حضور همکاران مراسم عزاداری برگزار گردید.

دومین جلسه شورای دبیران مدرسه راهنمایی الهیه باهنر(صدیقه طاهره)

-بحث وگفتگوپیرامون طرح های دوره راهنمایی
-بررسی وضعیت آموزشی وپرورشی آموزشگاه
-تحویل قراردادهای ارزشیابی به کارکنان
-سخنرانی مدیرمحترم مجتمع پیرامون مسائل آموزشی وپرورشی

دومین نشست دینی بمناسبت ایام سوگواری سیدالشهدا-راهنمایی الهیه شهیدباهنر(مجتمع صدیقه طاهره)

ضمن تسلیت بمناسبت سوگواری سروروسالارشهیدان امام حسین (ع)نشست دینی درخصوص این ایام برگزارگردید.
دراین جلسه به پرسش های دانش آموزان دراین خصوص پاسخ داده شد.

فعالیت های انجام شده در هفته ی کتاب و کتابخوانی -راهنمایی شاهدیاران امام(ره)

کتاب باغ و بوستان دانشمندان است . حضرت علی (ع).
به مناسبت هفته کتاب در این مدرسه نمایشگاه کتاب برگزار شد . همچنین تعدادی از دانش آموزان جهت بازدید از کتابخانه ی عمومی امیرکبیر اعزام شدند .ضمناً به این مناسبت راه اندازی کتابخانه دیجیتال در دست اقدام می باشد .

گزارش عملکرد مدسه راهنمایی فاطمه زهرا(س) در هفته کتاب و کتاب خوانی (مجتمع سعادت)

به مناسبت فرا رسیدن هفته کتاب و کتابخوانی (بیست وچهار لغایت سی آبان ماه) برنامه هایی در این آموشگاه اجرا گردید:
1- نصب تراکت هایی در خصوص گرامیداشت این هفته و فوائد کتاب و کتابخوانی در زندگی فردی و اجتماعی هر شخص
2- برپایی نمایشگاه کتاب در آموزشگاه از کتاب های دریافتی از اداره و فروش بیست درصدی تخفیف به دانش آموزان
3- بازدید از نمایشگاه کتاب واقع در دبرستان علوم و معارف صدرا
4- برگزاری مسابقه کتاب و کتابخوانی در بین دانش آموزان و انتخاب نفرات برتر و تقدیر ازآنان

نشست دینی -مدرسه راهنمایی شهید مدرس

برگزاری مراسم عزای حسینی در راهنمایی شاهد یاران امام(ره)

ضمن عرض تسلیت به اطلاع می رساند همزمان با دهه عزای سالار و سرور شهیدان حضرت امام حسین(ع) و یاران باوفایش در این مدرسه مراسم عزاداری با حضور همکاران و دانش آموزان برگزار شد. همچنین شله زرد نذری توسط مربیان تهیه و بین عزاداران توزیع گردید.

آيا مي دانيدكه؟(قسمت هفتم) مدرسه راهنمايي پرديس (مجتمع حيات طيبه)

باعرض سلام خدمت شما همكاران محترم ودوستان عزيز
فشار خون اصولا يك بيماري قلبي عروقي ،كليوي ،هورموني ونزله اي است كه در ان تيپ بيمار ازنوع انسدادي مي باشد واگر وازوديلاتورهاي طبيعي (گشادكننده هاي عروقي ) رانشناسيم دردرمان بيماري موفق نخواهيم بود مثل سياه دانه ،جعفري ،برگ زيتون ودارواش . اشخاصي كه از قبل به فصد وحجامت به موقع عادت دارند هرگز دچار فشار خون نخواهند شد.
فشار خون در سنين مختلف علل مختلفي دارد كه از آن جمله درجواني به دليل تنگي شريان ها خصوصاً شريان كليوي ودر پيري به علت تصلب شرائين قلبي -عروقي وعلل كليوي مي باشد دراين خصوص بهتر است علت را شناسايي ودارو هاي مناسب ان را مصرف كنيد . زيرا بسياري از داروهاي فشار خون ،فقط كار به فشار خون امروزشمادارند واگر فردا دارو را نخوريد فشارتان بالاتر خواهد رفت .برخي ازراه هاي مبارزه بافشار خون عبارتند از:اصلاح طبع ،اصلاح تغذيه ،پرهيزاز پر خوري ،پرهيزازخوردن گرمي جات ،درمان امراض زمينه اي ،جراحي ،درمان كم خوني ارثي وخوردن سرديجات مفيد ورفع نزله هاازبدن مي باشد.
گرفتگي عروق قلبي شما مربوط به رفتارهاي شمادرساليان متمادي گذشته هستند وهيچ گاه انسان يك شبه دچار سكته ي مغزي نمي شود بايستي زنگ هاي خطردر اين خصوص را بشناسيدوزودتر به فكرچاره ودرمان آن نزد متخصصين مربوطه بيافتيد.مثلاً سرخي رنگ رخسار،تعريق در ناحيه سر وصورت،دردهاي جلوقلب وگزگزدست چپ درحالت تقلا وفعاليت،
مي تواندهشداري جدي براين موضوع باشد.

عزاداری محرم و طرح کرامت در مدرسه صیاد شیرازی

همه روزه در دهه ی مـحرم توسط دانش آموزان مدرسه راهنمایی شهید صیاد شیرازی در حیاط آموزشگاه مراسم سینه زنی ومداحی برگزار میگردد.و طرح کرامت توسط همکاران
امر به معروف ونهی از منکر اختصاص یافته است.

برگزاری مراسم سوگواری حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) در مدرسه راهنمایی فاطمه زهرا (س)- مجتمع سعادت

ضمن تسلیت ایام سوگواری حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) و هفتادودو تن از یاران باوفایش ، برنامه هایی دراین مرکز آموزشی اجرا گردیده که به شرح ذیل می باشد:
1- سیاه پوش نمودن آموزشگاه و نصب پلاکارد و پرچم های عزاداری
2- برگزاری مراسم نوحه خوانی و سینه زنی و اجرای تعزیه توسط هیات عزاداران حسینی آموزشگاه
3- سخنرانی معاونت پرورشی آموزشگاه پیرامون فلسفه قیام امام حسین (ع) در مراسم ویژه محرم
4- توزیع متن زیارت عاشورا در بین دانش آموزان و برگزاری مراسم زیارت عاشورا و قرائت زندگی نامه امام حسین (ع) و احادیثی از این امام بزرگوار

کلاس آموزش بانکداری الکترونیکی (راهنمایی شاهد مدلل)

به استناد بخشنامه ارسالی از سوی اداره متبوع در روز سه شنبه تاریخ 29 آبان ماه 91 بیش از 80 نفر (سه کلاس) از دانش آموزان این آموزشگاه جهت شرکت در کلاس آموزش بانکداری الکترونیکی به بانک کشاورزی اعزام شدند .

اقامه عزای امام حسین (ع) راهنمایی شاهد مدلل

با فرارسیدن ماه محرم ، ماه غصه و ماتم ، ماه اشک و خون و گریه و عزای سالار شهیدان امام حسین (ع) همکاران و دانش آموزان با مراسم سینه زنی ، زنجیر زنی و نوحه خوانی به عزاداری پرداختند .

گزارش مجمع عمومی انجمن اولیاء ومربیان طی سه جلسه در مدرسه راهنمایی الهیه گروه شهیدرجایی

- تسليت ايام شهادت حضرت سيد ا لشهداء توسط مدير محترم آموزشگاه
- تشكر از حضور والدين
- كنترل والدين در عدم استفاده فرزندان از تلفن همراه
- عدم توجه به خواسته¬ هاي نا معقول فرزندان و توجيه آنان
- ايجاد تعادل بين درآمد خانواده و خواسته هاي فرزندان
- همراهي والدين هنگام خريد فرزندان
- كتترل وضعيت ظاهري فرزندان هنگام خروج از منزل
- كنترل گروه دوستي فرزندان
- پي گيري پيشرفت درسي فرزندان
- حضور مرتب والدين در آموزشگاه و پي گيري مسائل درسي و تربيتي فرزندان
- تشكيل كلاس هاي تقويتي در دروس عربي – انگليسي – رياضي
- مساعدت والدين در امر مشاركت هاي مالي و همراهي در ايجاد محيطي امن و با آرامش
- هزينه كردن مشاركت هاي مالي هر كلاس براي بهينه سازي فضاي همان كلاس

نمونه ای از فعالیت های آزمایشگاهی درس علوم تجربی(راهنمایی شاهد مدلل)

نمونه ای از فعالیت های آزمایشگاهی درس علوم تجربی که در طول سال تحصیلی به صورت مستمر و با توجه به محتوای کتاب درسی در این آموزشگاه توسط برادر امید علی محمدی دبیر علوم تجربی انجام می گیرد .

برگزاري دومين جلسه شوراي مديران مجتمع حيات طيبه

دومين جلسه شوراي مديران اين مجتمع درروز سه شنبه مورخ 91/8/30دردفتر مجتمع (مدرسه راهنمايي پرديس)رأس ساعت 11صبح برگزار گرديد.

تکمیل و ارسال فرم اطلاعات مربوط به قبولی دانش آموزان دوره راهنمایی در امتحانات سال تحصیلی گذشته(90.91)

با احترام شایسته است با توجه به ضرورت نسبت به تکمیل فرم اطلاعات مذکور پیوست این خبر  اقدام و حداکثر تا پایان وقت اداری روز چهارشنبه 1391/8/24تحویل آموزش راهنمایی ناحیه گردد. 

فایل ضمیمه: 

شیوه نامه عملیاتی نمودن طرح هاوبرنامه های دفترراهنمایی تحصیلی(فرم های مخصوص ارزیابی از طرح ها و برنامه های دوره راهنمایی)

فرم های مربوط به طرح ها و برنامه های دوره راهنمایی در فایل پیوست دریافت و آمادگی لازم جهت بازدید را داشته باشید.

فایل ضمیمه: 

اجرای اولین مرحله طرح مدام درمدرسه راهنمایی پردیس(مجتمع حیات طیبه) بامتن وتصویر

اولین مرحله طرح مدام درروز دوشنبه مورخ91/8/29بانظم وهماهنگی کامل بین عوامل اجرایی این طرح شامل مدیر ،معاونین،دبیران،دانش آموزان منتخب طرح مدام وسایر دانش آموزان
برگزارگردید.

تکمیل و ارسال فرم های قرارداد شاخص های آموزشی و پرورشی دوره راهنمایی در سال تحصیلی 91.92

با احترام شایسته است با عنایت به موارد ذیل نسبت به تکمیل فرم های مذکور در دو نسخه(4فرم) اقدام و پس از مهر و امضاء  توسط مدیرمحترم حداکثر تا تاریخ 1391/8/30  تحویل آموزش راهنمایی ناحیه گردد(.1-در مدارس تحت پوشش مجتمع های آموزشی و پرورشی به امضاء مدیران محترم مجتمع نیز برسد2-اطلاعات مدارس در کلیه ستونهای مدارس با دقت و صحت کامل درج گردد.3-مسئولیت صحت و دقت اطلاعات ارسالی به عهده مدیران محترم واحدهای آموزشی می باشد.4-  مدارس عملکرد خود را با عملکرد ناحیه و استان مقایسه و برنامه ریزی لازم را جهت پیشرفت در تمامی معیارهای آموزشی و پرورشی داشته باشند.

فایل ضمیمه: 

تسلیت فرا رسیدن تاسوعا وعاشورای حسینی (زینب کبری)

نصب تراکت وپلاکارد ودست نوشته هایی به مناسبت محرم
اجرای مراسم عزاداری وسینه زنی
اجرای مراسم تعزیه توسط دانش آموزان
برگزاری مراسم دعای زیارت عاشورا

برپایی نمایشگاهی به نام میعادگاه دشت عشق (مدرسه راهنمایی وحدت)

کم کم سیاهی علمت دیده می شود
آثار خیمه های غمت دیده می شود
افتاده سینه ام به تپش های انتظار
روی تل،دل حرمت دیده می شود

توزيع كارنامه مستمر در آبان 91 ***راهنمايي قيام

كارنامه مستمر مهر و آبان دانش آموزان با همكاري دبيران و عوامل اجرايي با ارسال پيامك براي اولياء دانش آموزان در پايان آبان تحويل گرديد.

گزارش مجمع عمومی انجمن اولیاء ومربیان طی سه جلسه در مدرسه راهنمایی الهیه گروه شهیدرجایی

- تسليت ايام شهادت حضرت سيد ا لشهداء توسط مدير محترم آموزشگاه
- تشكر از حضور والدين
- كنترل والدين در عدم استفاده فرزندان از تلفن همراه
- عدم توجه به خواسته¬ هاي نا معقول فرزندان و توجيه آنان
- ايجاد تعادل بين درآمد خانواده و خواسته هاي فرزندان
- همراهي والدين هنگام خريد فرزندان
- كتترل وضعيت ظاهري فرزندان هنگام خروج از منزل
- كنترل گروه دوستي فرزندان
- پي گيري پيشرفت درسي فرزندان
- حضور مرتب والدين در آموزشگاه و پي گيري مسائل درسي و تربيتي فرزندان
- تشكيل كلاس هاي تقويتي در دروس عربي – انگليسي – رياضي
- مساعدت والدين در امر مشاركت هاي مالي و همراهي در ايجاد محيطي امن و با آرامش
- هزينه كردن مشاركت هاي مالي هر كلاس براي بهينه سازي فضاي همان كلاس

گزارش ایام سوگواری حضرت سیدالشهداء در مدرسه راهنمایی الهیه گروه شهید رجایی

- سياه پوش كردن آموزشگاه
- نصب تراكت در تابلو اعلانات آموزشگاه
- نصب پرچم منقش به تام مبارك امام حسين(ع) و حضرت عباس(ع)
- نصب جملاتي در توصيف شهداي كربلا
- نصب پوسترهاي ياران امام حسين(ع) در راهرو آموزشگاه
- نصب بنر در نماز خانه
- اجراي مراسم عزاداري در كلاس هاي پرورشي
- اجراي تعزيه
- پخش مداحي محرم در زنگ هاي تفريح
- اجراي سرود همگاني غنچه هاي تشنه توسط دانش آموزان

شورای دبیران درمدرسه راهنمایی ملاصدرا

درتاریخ 91/8/28روزیکشنبه شورای دبیران درمدرسه ملاصدرا تشکیل گردید وموارد زیر مورد نقدوبررسی قرارگرفت .
1-معرفی سایت آموزش راهنمایی 2-معرفی پرتال مدرسه 3-تکمیل فرم های ارزشیابی4-بررسی ارزشیابی آغازین 5- بررسی طرح های ده گانه اجرایی آموزش راهنمایی 6-برگزاری آزمون های مستمروآشنایی با انواع ارزشیابی

هفته کتاب در مدرسه هاجر

به نام نويسنده ی كتاب آفرينش
كتاب را دوست دارم زيرا اولين واژه هايش را حق تعالي يك به يك به جبرئيل گفت و او هم چون معلمي دلسوز بر محمد (ص) همان عامي و قريشي و يتيم ديروز مكه به زيبايي آموخت سپس گفت: بخوان! و او نيز برترين كتاب را خواند بنام پروردگارش. چنان شيرين و دلنشين و مشفقانه خواند كه بيانش عالمگير شد و دينش پايدار. كتابش بهترين يادگارش شد ودر لحظه هاي آخر زندگي گرانقدرشان فرمودند: من ميروم اما در ميان شما دو چيز گرانبها باقي مي گذارم كتاب خدا و عترتم را.
كتاب را دوست دارم زيرا رهنمودهاي مولايم علي است كه بنام نهج البلاغه گرد آمد و در همه ابعاد زندگي و حكومت داري خط قرمزي شد در برابر استثمار و ستم بر مظلومان.
كتاب را دوست دارم زيرا ياد و خاطره همان اهل بيت پيامبر است در كربلا كه با زبان دعاي امام سجاد (ع) بيان شد تا نقاب از چهره مسلمان نماها بردارد تا بدانيم كه تفاوت مسلمان نمادين با مسلمان واقعي فاصله اي است دور از كاخ لهو و لعب يزيد تا وضو با خون پاك بر سجاده ي عشق به حق حسين بن علي (ع) در كربلا.
فعالیتهای انجام شده در هفته کتاب :
*بر پایی نمایشگاه کتاب در آموزشگاه
*تزئین فضای کتابخانه توسط دانش آموزان
*برگزاری مسابقه مجله پیوند( تابستان )در بین همکاران ،اولیا و دانش آموزان
*بازدید دانش آموزان از نمایشگاه سایر مدارس منطقه
*اهدائ هدایا و گواهی دانش افزایی به همکاران شر کت کننده در مسابقه کتاب خوانی
*قدر دانی و اهدا هدایا به اولیا و دانش آموزان شرکت کننده در مسابقه

نمونه فرم درج اطلاعات برنامه سالانه عملیاتی مدارس در سال تحصیلی92.91 --مدارسی که برنامه سالانه را ارسال ننموده اند به همراه قرار دادهای شاخص تحویل نمایند

مهلت ارسال تا 30 آبان 1391-مدیران و معاونین آموزشی-پرورشی-فناوری و اجرایی مجموعا نسبت به تدوین حداقل 5 برنامه اقدام و یک نسخه از برنامه ها به صورت یکجا تا موعد مقرر تحویل آموزش راهنمایی ناحیه گردد..

فایل ضمیمه: 

برپایی نمایشگاه کتاب به مناسبت هفته کتاب وکتابخوانی مدرسه راهنمایی معلم

در هفته کتاب و کتابخوانی از تاریخ 24 لغایت 30 آبان ماه در آموزشگاه راهنمایی معلم نمایشگاه کتاب برگزار گردید.

برپایی نمایشگاه کتاب به روایت تصویر مدرسه راهنمایی دانش

مراسم سينه زني ( راهنمايي پزشكان )

اعلام اولویت های برنامه سالانه عملیاتی آموزش راهنمایی در سطح مدارس ناحیه در سال تحصیلی 91/92

مدیران  و معاونین محترم واحدهای آموزشی بر اساس اولویت های اعلام شده در پیوست این خبر نسبت به تدوین حداقل 5 برنامه عملیاتی سالانه در اموزشگاه اقدام و یک نسخه تایپ شده از آن را حداکثر تا تاریخ 1391/8/30 به کارشناسی آموزش راهنمایی ناحیه اقدام فرمایید.  

فایل ضمیمه: 

شرکت دانش آموزان وهمکاران راهنمایی شهید مدرس در نماز جمعه

برگزاری مراسم سینه زنی در مدرسه راهنمایی فرهنگ

در تاریخ 28/8/91 با حضور دانش آموزان وهمکاران مراسم عزای حسینی با شور وشوق تمام برگزار گردید که در این مراسم دانش آموزان و همکاران با مدیحه سرایی ونوحه خوانی یاد شهید کربلا را گرامی داشتند.

سخن مشاور ( راهنمايي پزشكان )

راههاي مقابله با اضطراب:
1- انجام مطالعه به اندازه كافي
2- جلوگيري از افكار منفي ( چيزي بلد نيستم )
3- مرور افكار مثبت ( مطالعه كرده ام . بلدم )
4- استفاده از روشهاي صحيح مطالعه براي ياد گيري بهتر
5- نگاه نكردن يكباره به سوالات امتحاني
6- تنظيم وقت خود براي جلوگيري از كمبود وقت
7-جلوگيري از شتابزدگي و ايجاد آرامش كامل ( تنفس آرام بخش )
8- آگاهي پيدا كردن از ما هيت اضطراب
9- تقويت روحيه ديني ( دعا - توكل )
10- ارتباط گسترده فاميلي ( صله رحم )
11- ورزش و تقويت جسم
12- برنامه ريزي در همه امور
13- داشتن اعتماد به نفس
براي ايجاد آرامش اعمال زير را انجام دهيد .
1- هوا را از طريق بيني به ريه ها بفرستيد
2- هواي وارد شده به ريه ها را كمي در ريه ها نگهداريد
3- هواي داخل ريه ها را از طريق دهان به آرامي خارج كنيد
4- اين عمل را چند بار تكرار كنيد تا كاملا" احساس آرامش جسمي و روحي به شما دست دهد

مراسم هفته خانواده مدرسه راهنمایی ملاصدرا

(هفته خانواده گرامی باد )به مناسبت این هفته درمدرسه ملاصدرا برنامه هایی بدین شرح اجرا گردید :1-برگزاری مسابقه آشپزی بین اولیا ءواهدا کتاب به عنوان جایزه به نفرات برگزیده 2-برگزاری نمایشگاه کتاب 3-تهیه بروشور های آموزشی 4-انتخاب خانواد ه های موفق واهدا جایزه به آنان 5-نصب روز شمار 6-برگزار ی طرح همگام با قرآن باآیاتی دررابطه باخانواده 7-برگزاری نمایشگاهی از نقاشی وشعر وقصه وداستانک -----دانش آموزان دررابطه باخانواده

مراسم تجلیل از دانش آموزان راه یافته به دبیرستان فرزانگان راهنمایی نمونه حضرت معصومه (س)

مراسم تجلیل از دانش آموزان راه یافته به دبیرستان فرزانگان و نمونه بعثت روز چهار شنبه 91/8/24 با اهدا ء هدایا و روزنامه حاوی عکس های آنان در محل راهنمایی نمونه حضرت معصومه (س) برگزار گردید.

برگزاری آزمون ستاره های علمی(راهنمایی شاهد مدلل)

آزمون ستاره های علمی در دروس ریاضیات و علوم تجربی پایه های دوم و سوم به صورت (چهار گزینه ای) امروز روز شنبه 27 / 8 / 91 با هدف تقویت بنیه علمی دانش آموزان در مدرسه برگزار گردید .

تسلیت ایام سوگواری آقا اباعبدالله الحسین سیدوسالارشهیدان، مدرسه راهنمایی پردیس (مجتمع حیات طیبه)

فرارسیدن ایام سوگواری سرورشهیدان عالم امام حسین (س)ویاران باوفایشان رابه همه شما رهروان راستین آن امام همام تسلیت عرض می نمائیم.

آیا می دانیدکه؟( قسمت ششم) مجتمع حیات طیبه مدرسه راهنمایی پردیس

با عرض سلام وخداقوت به خدمت شما همکاران گرامی
هفته ی گذشته درمورد کبدوبیماری های آن وهمچنین علائم کبدچرب مطالبی راعنوان نمودیم یکی از مطالبی که فراموش شد عنوان شود مدت زمان مصرف عرقیات کاسنی وشاهتره بود که این زمان بسته به میزان چرب بودن کبد25تا40روزصبح هنگام اذان می باشد
چون این مبحث بسیارمهم می باشدبازدراین مورد اطلاعات بیشتری به شما عزیزان می دهیم.
1-بالا بودن تری گلیسرید خون می تواند یک هشدار جدی جهت تخریب سلول های کبدی وتجمع چربی در آنها ،پیدایش کبدچرب وبلغم دروجود شماباشد.
2-خوردن بسیاری ازقرص های موجوددربازاردارویی علیه چربی خون،هرگزدرمان کننده نبوده بلکه به عکس دردراز مدت شما رادچار سنگ کیسه صفرا وخرابی رباط های مفصلی زانو
وتضعیف بینایی می نماید.پس بهتر است به ورزش ومصرف داروهای طبیعی علیه چربی نظیر کرفس،شنبلیله،سماق،آبغوره،ترنجبین،شیرخشت،گریپ فروت و...........روی آورید.
3-عمل کردن کیسه صفرادرخیلی ازاوقات به جزضرربرای بیمار پیامد دیگری ندارد،زیراازجمله عوارض عمل جراحی کیسه صفرا عبارت است از:افزایش شدید خلط صفرادرخون،اختلالات
فشارخون،اختلالات هضم،چسبندگی روده ها،گرم ترشدن مزاج،احساس گرگرفتگی،محدودیت دائم درجذب غذاهای چرب ازروده،خراب شدن پوست،زرد شدن ملتحمه چشم وتأثیرات
مستقیم آن برقلب وضربانات آن.حال آن که با خوردن گهگاهی وشبانه بعضی ازمواد ترش مثل سرکه انگبین،تمبرهندی،آب زرشک،آب انارهمراه باعرق رازیانه و........ لجن صفراوی را
ازکیسه صفراتخلیه وفقط سنگ باقی می ماندکه هیچ گونه ضرری برای بیمارندارد وباخوردن مداوم موادبی ضرری چون سرکه انگبین با نعناع،سیاه دانه عسل ویازردچوبه سنگ های ریز در درازمدت خرد خواهند شد که یک تاشش ماه طول می کشد.

سلامتی شما دوستان و همکاران عزیز آرزوی قلبی ماست.

یک روز برای فردا(اجرای اولین مرحله طرح مدام در مدرسه راهنمایی وحدت)

اولین مرحله طرح مدام در روز سه شنبه بیست و سوم آبان ماه سال جاری در مدرسه راهنمایی وحدت برگزار شد.در این روز،هر یک از دانش آموزان منتخب،در پست خود قرار گرفته و فعالیت های مربوط به خود را انجام دادند.دانش آموزان با شوق وصف ناپذیری اداره مدرسه را به عهده گرفتندو دوستانشان را که امروز مدیر،معاون و دبیر شده بودند،یاری نمودند.دانش آموزانی که وظیفه اجرایی مدرسه را عهده دار بودند،در سرکشی از کلاس هاو دانش آموزان بسیار فعال بودند.امیدواریم که دانش آموزانمان در مراحل بعدی این طرح نیز فعال بوده و خوش بدرخشند.(انشاءالله)

اسلاید (powerpoint) از حجاز تا کربلا ( راهنمایی رضوان)

اسلاید (powerpoint) از حجاز تا کربلا
که بصورت اجمال مسیر حرکت حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) را از مدینه تا کربلا شرح می دهد

20 توصيه بسيار مهم به مديران مدارس ( دفتر آموزش متوسطه راهنمايي تحصيلي وزارت متبوع)

بر اساس موارد و مشكلات پيش آمده خلال بررسي ها ، بازديدهاي كارشناسي و همچنين گزارشات بازرسي اداره كل ارزيابي عملكرد و پاسخگويي به شكايات ، دفتر آموزش راهنمایی انتظار دارد توصيه ها و موارد زير به دقت مورد توجه قرار گيرد. عدم عنايت به اين 20 نكته ،مدرسه و محيط آموزشي شما را درگير مسايل و مشكلات جدي خواهد نمود.

1- پرهيز از انجام فعاليت هاي تابستاني بدون كسب مجوز هاي لازم از اداره
2- مطلع ساختن اوليا ء از عناوين فعاليت هاي فوق برنامه
3- خودداري از به كارگيري نيروي انساني بدون اخذ مجوز و گزينش و هم چنين خارج از ضوابط مربوطه
4- اجتناب از دريافت وجوه به صورت نقدي و خارج از ضوابط ابلاغ شده با عناوين مختلف از قبيل پول پوشه ،بيمه ، كتاب كمكي و ... از دانش اموز
5- ثبت نمودن رويدادهاي مالي در دفتر مدارس با خودكار ( از ثبت با مداد جداً خودداري شود)
6- مسدود كردن دفاتر مالي سال گذشته و مشخص كردن تراز مالي
7- مراقبت از مخدوش نبودن ضمائم اسناد، بدون تاريخ نبودن يا امضاء نشده ماندن فاكتورهاي سنوات قبل
8- نظارت مستمر و دقيق بر سرويس مدارس و ناقص نبودن پرونده رانندگان سرويس ها
9- دست نويس نبودن دفاتر امتحانات و درج امضاء دبير مربوطه
10- كنترل ونظارت دقيق بر نمرات مستمر و پاياني
11- نظارت بر بهداشت مدرسه
12- اطمينان از نبود اجناس ممنوعه و يا تاريخ گذشته در بوفه مدارس
13- عدم به كارگيري نيرو هاي آزاد و فاقد كارت بهداشت
14- تشكيل ندادن كلاس هاي ضمن خدمت مستقل در مدرسه و دعوت نكردن از كادر اداره در ساعات اداري (جهت حضور به عنوان مدرس )
15- امضاء شدن دفتر اموال و تأييد جمعدار اداره
16- كامل بودن پرونده پرسنلي همكاران و موجود بودن ابلاغ پرسنلي ايشان در مدرسه
17- توجيه و اطلاع رساني به والدين در خصوص برنامه و فعاليت هاي اساسي مدرسه در ابتداي سال
18- ارايه بيلان كاري در خصوص هزينه ها و عملكرد مدرسه حداقل هر سه ماه يكبار به اولياء و شوراي مدرسه
19- مراقبت از تطابق ميزان شهريه دريافتي با ضوابط و مقررات آموزش و پرورش ادارات مناطق
20- حضور مستمر و مؤثر در مدرسه به خصوص در روزهاي بازديد همكاران و ساماندهي حضور در جلسات خارج از مدرسه ( حضور در بسياري از اين جلسات كه از طرف افراد يا ادارات گوناگون برگزار مي گردد قابل اولويت بندي است)

نرم افزار فلش مخصوص ماه محرم( راهنمایی فرهنگ)

برگزاري مانور پدافند غير عامل در راهنمايي فضيلت

هفته پدافند غير عامل با ايراد سخنراني توسط مدير آموزشگاه در خصوص پدافند غير عامل- نمايش سي دي پدافند غير عامل براي دانش آموزان -اجراي مانور زلزله در آموزشگاه راهنمايي فضيلت برگزار شد.

برگزاري اولين نشست سياسي اجتماعي در مدرسه راهنمايي فضيلت

اولين مرحله نشست سياسي اجتماعي با حضور ستواندوم سر كار خانم شاهمرادي پيرامون آسيب هاي اجتماعي در نماز خانه آموزشگاه در جمع دانش آموزان سال سوم برگزار شد.

گزارش 13 آبان-زینب کبری

برگزاری جشن جهت دانش آموزان وپذیرایی از آنان
برگزاری مسابقات دو ومیدانی به همین مناسبت
اجرای مراسم آغازین وورزش صبحگاهی

ان الحسین مصباح الهدی وسفینه النجاه باعرض تسلیت بمناسبت ایام سوگواری سالاروسرورشهیدان امام حسین علیه السلام راهنمایی الهیه –باهنر(مجتمع الصدیقه الطاهره)24/8/1391

-سیاه پوش کردن سالنهاوفضای آموزشکاه بمناسبت ایام محرم
-نصب تراکت وروزنامه دیواری باعنوان شهیدکربلا
-برنامه ریزی جهت ختم وانس باقرآن ویژه همکاران ودانش آموزان درایام سوگواری امام حسین علیه السلام
-برنامه ریزی جهت مراسم قرائت زیارت عاشوراوسوگوار ومداحی درنمازخانه آموزشگاه

دومین جلسه شورای دبیران - راهنمایی شهید ایرج فیضی

دومین جلسه ماهانه شورای دبیران در تاریخ 91/8/23 راس ساعت 11/30 در دفتر آموزشگاه با حضور کلیه همکاران و کادر اجرایی برگزار شد .بعد ازتلاوت آیات قرآن مجید جلسه با موضوع تحلیل فرم های ارزیابی وارزشیابی همکاران توسط مدیر محترم شروع و دراین راستا به رفع ابهامات و توضیح بندهای فرم ارزشیابی پرداخته شد وسپس همکاران در مورد ارتقای دانش آموزان ضعیف به بحث وتبادل نظر پرداختن و همچنین به اهمیت کارنامه های ماهانه ومستمر اشاره شد . وپاره ای دیگر از مسائل مدرسه مورد بررسی قرار گرفت .
1-تشکیل کلاس های تقویتی با مجوز از اداره از تاریخ 91/8/25
2-ایجاد رقابت سالم بین دانش آموزان
3- افتتاح کلاس هوشمند تاپایان هفته
از دیگر مصوبات جلسه بود .

اگر می خواهید گرانی تکثیر اوراق ،در برگزاری امتحانات مدرسه شما ثاثیر نداشته باشد ، حتماً این پیشنهاد را مطالعه نمایید.

فقط دبیر محترم باید زحمت کشیده ونمونه سوالات تشریحی یا تستی ، که در برنامه ورد نوشته است را روی پرده ویدئو پروژکتور به نمایش درآورد و سپس از دانش آموزان بخواهد پاسخ سوالات را در برگه ای از دفتر خود بنویسند. مدیر محترم نیز میتواند امتحانات را با توجه به آزاد بودن دستگاه ویدئو پروژکتور برنامه ریزی نماید، تادبیران به عملی بودن این روش یقین حاصل نمایند.(به همین سادگی)
مزایای طرح:
1- صرفه جویی در هزینه گران قیمت تکثیر اوراق
2- صرفه جویی در وقت عوامل اجرایی
3- تشویق همکاران به خارج شدن از روشهای سنتی و آشنایی با تکنولوژِی روز
4- مطرح شدن یکسری سوالات مرتبط با نرم افزارهای جدید درذهن دانش آموزان
5- ایجاد تنوع وجذابیت در برگزاری امتحانات
6- این روش قطعاً مقدمه ای خواهد بود برای ورود به برگزاری امتحانات به صورت آنلاین ودر منزل
معایب : نــــدارد
امیدوارم پسندیده باشید......... : مهدی امیریان شجاع 23/آبان /91

هَلْ أَتَىٰ عَلَى الْإِنسَانِ حِينٌ مِّنَ الدَّهْرِ لَمْ يَكُن شَيْئًا مَّذْكُورًا گزارش روز خانواده در مدرسه راهنمایی هاجر

سوره مبارکه دهر در 25 ذی الحجه در شهر مدینه بر پیامبر نازل شد . هفتاد و ششمین سوره قرآن در جزء بیست ونه و دارای سی و یک آیه می باشد .
با توجه به قرار دادن روز خانواده در تقویم رسمی از سال 86 وبزرگداشت هفته خانواده در هر سال مدرسه هاجر نیز برنامه هایی را تدارک و اجرا نمود .
تهیه ونصب احادیث در خصوص اهمیت خانواده و روز شمار این هفته در تابلو اعلانات
دعوت از اولیا کلیه دانش آموزان جهت شرکت در دومین مجمع عمومی وتبادل نظر در خصوص مسائل مدرسه
اجرای مسابقه ای از مجلات پیوند تابستان در بین اولیا ودانش آموزان و اهدا هدایا به نفرات برتر
تدارک و اجرای برنامه های ویژه توسط دانش آموزان (قرائت قرآن،سرودملی،مقاله، اجرای سرود ،دکلمه ...،
دعوت از خانم امیری کارشناس بهداشت و ایراد سخنرانی در بین اولیا در خصوص تغذیه درست و کنترل بیماری دیابت
پذیرایی از کلیه اولیا ودانش آموزان در جلسه انجمن اولیا مربیان
ایراد سخنرانی خانم امیری در خصوص رعایت بهداشت و توجه به تغذیه وبیماری دیابت در جمع دانش آموزان
معرفی برخی از خصوصیت های خانواده های موفق و اهمیت اسلام به نهاد مقدس خانواده
در ایراد سخنرانی مدیر مدرسه و ضمن عرض تبریک هفته خانواده و توضیحاتی در خصوص شان نزول سوره انسان، در جلسه انجمن اولیا و مربیان به بررسی مسائل زیر نیز پرداخته شد :
*در سخنرانی در خصوص پدافند غیر عامل و لزوم بیداری خانواده ها در مقابل دشمن،نحوه تشکیل کلاسهای فوق برنامه و داوطلبانه بودن آن برای دانش آموزان،ارائه گزارشی از فعالیتهای انجام شده ،دعوت به مشارکت داوطلبانه اولیا در کمکهای مردمی،توجه به جوانان ونیازهای آنان ، ارائه کارنامه مستمر درروزهای آتی،فعالسازی کتابخانه ،کنترل فرزندان توسط والدین از نظر تحصیلی تربیتی،همراه بودن با مدرسه در امور تحصیلی و تربیتی ، انتظارت همکاران و اولیا از یکدیگر ،از اولیا خواسته شد که با حضور خود یا تماس تلفنی و نامه در صندوق ارتباط با مدیر ،مشاور ،دبیر با پیشنهادات و انتقادات به مدرسه کمک کنند .
در پایان جلسه زمان چند دقیقه ی را برای پاسخ به سوالات و نظرات اولیا اختصاص داده شد.
باتشکر از همکاران، اولیا و دانش آموزان مدرسه

گزارش هفته کتاب وکتاب خوانی در مدرسه راهنمائی الهیه گروه شهید رجایی

-نصب تراکت در تابلو اعلانات
-نصب جملاتی از امام خامنه ای وبزرگان در اهمیت مطالعه
-برگزاری نمایشگاه کتاب در مدرسه

شورای معلمان مدرسه ،سبب رشد شخصیت،خود رهبری و بلوغ افراد می شود(مدرسه راهنمایی دخترانه وحدت)

با استعانت از ذات اقدس الهی،دومین جلسه شورای دبیران مدرسه راهنمایی وحدت در روز سه شنبه 23/08/1391 رأس ساعت
11/30در دفتر آموزشگاه برگزار گردید.در این روز همزمان اولین مرحله طرح مدام نیز به اجرا درآمد.در ابتدا،پس از تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید،در خصوص مسائل آموزشی،پرورشی و تربیتی و نیز بررسی دستورالعمل های ارزشیابی همکاران،به بحث و تبادل
نظر پرداخته شد.سپس به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی،دبیران ادبیات فارسی به ارائه راهکارهایی برای تشویق بیشتر دانش آموزان به امر مطالعه پرداختند.در پایان پس از بررسی دفاتر حضور و غیاب،جلسه با ذکر صلوات بر پیامبر گرامی اسلام (ص) پایان پذیرفت.

اولين نشست ديني با حضور امام جماعت آموزشگاه درمدرسه راهنمايي پرديس (مجتمع حيات طيبه)بامتن وتصوير

اولين نشست ديني درروز دوشنبه مورخ 22/8/91 باحضور آقاي عزيزي امام جماعت آموزشگاه واولياء دانش آموزان درآموزشگاه مدرسه برگزار گرديد.

برگزاری جلسه شورای دبیران راهنمایی رضوان

جلسه ماهانه شورای دبیران مدرسه در تاریخ دوشنبه ۲۲/۸ /۱۳۹۱در دفتر آموزشگاه با حضور دبیران محترم و کادر اجرایی آموزشگاه ساعت 10:۴۵ برگزار گردید. دستور کار جلسه امروز با محوریت موضوع: تحلیل شیوه نامه اجرایی ارزیابی عملکرد کارکنان با استفاده از نرم افزار و نمودار و جداول مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.در ابتدا مدیر مدرسه مطالبی را پیرامون رعایت قوانین مدیریت اقتصاد مقاومتی در مدرسه مطرح کرد و سپس با بهره گیری از ویدیو و پروژکشن فرایند اجرا و تکمیل فرمهای ارزیابی عملکردرا یک به یک تشریح و تفاهم نامه فی ما بین به امضاء همکاران رسید. در ادامه معاون آموزشی مطالبی را در باب مسائل آموزشی پرورشی و انضباطی بیان نمود و راهکارهای را برای اجرای مطلوب امتحانات میان ترم اول ارایه دادند.بعد از اظهار نظر همکاران و بررسی مسائل جاری مدرسه موارد ذیل به تصویب رسید:
1) برگزاری کلاس های تقویتی در دروس ریاضی و انگلیسی بعد از تایید نهایی شورای مدرسه و با مجوز آموزش و پرورش ناحیه3.
۲) فراخوان اولیا دانش آموزان ضعیف و راهنمایی و مشاوره به ایشان جهت تسهیل و ارتقای وضعییت درسی فرزندانشان.
۳) برگزاری کلاس های هوشمند بر اساس برنامه هفتگی ارسالی به ناحیه3.
برگرفته از وبسایت راهنمایی رضوان

تکریم روز خانواده در راهنمایی شاهد یاران امام ره

روز خانواده

از سال 86 (روز خانواده و تکریم بازنشستگان) در تقویم رسمی کشور درج شده است. علت انتخاب این روز شأن نزولآیه (هل اتی) در سوره الانسان که راجع به خانواده و استحکام پایه های آن است عنوان شده است. سوره هل اتی در روز 25ذی الحجه در شان اهل بیت پیامبر (ص) نازل شد که پس از سه روز روزه و انفاق افطار خود، از طرف خداوند اطعام شدند.خانواده به عنوان کوچک ترین نهاد اجتماعی ، آسیب پذیرترین گروه در برابر آسیب های اجتماعی است به طوری که اکثرمشکلات و آسیب ها ابتدا در خانواده ها بروز پیدا می کند و در صورت عدم پیشگیری و برخورد نا صحیح با آنها ، به درون جامعه نیز رسوخ می کند و در این شرایط دشوار دیگر نمی توان به راحتی مشکلات و آسیب ها را کنترل کرد.بی شک با انجام فرامین دینی اسلام در مورد خانواده و درنظر گرفتن آنها می توان تا حد زیادی زمینه سلامت خانوادگی وسعادت و جاودانگی را برای خویش فراهم سازیم.
شعار امسال روز خانواده ( تحول در خانواده ها ، چالش ها و فرصت ها ) تاکید بر دگرگونی های مهمی دارد که این واحداساسی جامعه در سال های اخیر درگیر آنها بوده است.
خانواده عهده دار وظایف مهم و فوق العاده ای است که اهم آن عبارتند از:
1- ابقای نسل
2- پرورش نسل و مراقبت از آن به سبب حفظش از خطرات گوناگون
3- صمیمیت و نزدیکی تنگاتنگ با اعضا و همرنگی و همدلی و تعاون
4- تکمیل و تکامل و ایجاد زمینه امن و آسایش در خانواده به گونه ای که امکان عبادت خدا و موجبات رشد از هر حیث
فراهم شود.
لذا به همین مناسبت مراسم بزرگداشت این روز و تجلیل از خانواده های موفق و همکاران بازنشسته به عمل آمد.

تغذیه سالم -راهنمایی شاهد یاران امام ره

در راستای تشویق دانش آموزان به خوردن مواد غذایی مناسب این آموزشگاه فرصت را مغتنم شمرده و با ارائه رژیم غذایی مناسب و پیشنهاد شورای مدرسه اقدام به پخت بهداشتی شلغم و توزیع آن در بین دانش آموزان نمود.

تجلیل از معلمان مدارس عشایری در شورای مجتمع شهید اشرفی اصفهانی

روز چهار شنبه مورخه 17|8|91 جلسه شورای آموزگاران مجتمع شهید اشرفی اصفهانی در محل دفتر مجتمع تشکیل گردید .

در این جلسه که به منظور بررسی مسا ئل و مشکلات همکاران شاغل در مدارس چند پایه  مجتمع تشکل شده بود ، پس از

عرض خیر مقدم توسط مدیر مجتمع در رابطه با طرح تحول بنیادین ،اجرای نظام 6،3،3، و لزوم همراهی و همدلی بیشتر

همکاران مدارس ابتدایی بویژه معلمین زحمتکش چند پایه مدارس روستایی در سال تحصیلی جاری (اولین سال اجرای طرح )

با همکاران بحث و تبادل نظرگردید. همچنین در این جلسه آموزگاران پایه های دوم و ششم مجتمع در رابطه با چالشهای پیش

رو در تدریس دروس پایه های مذکور بویژه ریاضی ششم با همدیگر مشورت و تبادل تجربه نمودند . در پایان جلسه از همکاران

فعال دبستان عشایری امام عصر (عج) روستای خلک (در زمینه اجرای موفق طرح عملی نماز در سال گذشته ) توسط مدیرت

مجتمع از طرف امور عشایری استان تقدیر و تشکر بعمل آمد.

اقدامات هفته پدافند غیر عامل در مدارس مجتمع شهید اشرفی اصفهانی

در هفته پدافند غیر عامل در مدارس راهنمایی سرباز شهید و حضرت آمنه اجرای مانور آمادگی در برابر زلزله ، ودر دبستانهای پیروزی و حضرت سکینه نمایش فیلم " پادی و پوریا " و برگزاری جلسه توجیهی پدافند غیر عامل برای همکاران شاغل در مدارس تابعه مجتمع توسط مدیر مجتمع از جمله اقدامات همکاران و دانش آموزان مجتمع شهید اشرفی اصفهانی می باشد .

پرسش كلاسي از دانش آموزان توسط مدير ***راهنمايي قيام

با اعلام قبلي در مراسم آغازين براي ايجاد آمادگي و تشويق دانش آموزان به درس خواندن و با هماهنگي دبيران مربوطه، طبق سنوات گذشته از امروز پرسش كلاسي توسط مدير شروع و تا پايان آذر ، هفته اي2بار ادامه خواهد داشت( اين امر در سنوات گذشته با استقبال اوليا ء ،دبيران و دانش آموزان قرار گرفته است)

برگزاری دومین جلسه شورای دبیران (راهنمایی شاهد مدلل )

دومین جلسه شورای دبیران در روز چهارشنبه 17 آبان ماه 91 به منظور برنامه ریزی و تبادل نظر و بررسی امورات آموزشی و پرورشی آموزشگاه برگزار گردید .

برگزاری مراسم 13 آبان در مدرسه راهنمایی دانش به روایت تصویر

گزارش جلسه ی شورای معلمان مدرسه ی راهنمایی هاجر

در روز چهار شنبه91/8/10 جلسه شورای دبیران مدرسه همزمان با شروع طرح مدام در اتاق شوراها تشکیل گردید در ابتدا مدیرمدرسه ضمن عرض تبریک میلاد امام هادی (ع) ،عیدسعیدغدیر خم و روز دانش آموز به مسائل روز و اهمیت پدافند غیر عامل ونکاتی را بیان نمودند و در ادامه به بررسی مسائل آموزشی وپرورشی آموزشگاه پرداختند . اهمیت بخشی به نمرات مستمر ،امتحانات میان ترم ،کارنامه های ماهانه وهمچنین همکاران رابه معرفی دانش آموزان نیاز مند به توجه بیشتر درمسائل آموزشی ،تربیتی و مالی دارند معطوف نمود . در ادامه معاون آموزشی مدرسه در خصوص مسائل آموزشی ،طرح همگام با قرآن و بخشنامه ی ارزشیابی و عملکرد برای همکاران نکاتی را بیان نمودند .همکاران نیز با ارائه پشنهاد های و راه حل مناسب برای برخی از مسائل آموزشگاه مسولین مدرسه را یاری نمودند. همچنین در خصوص بررسی افت تحصیلی ، مسائل تربیتی و وضعیت خانوادگی برخی از دانش آموزان به بحث و تبادل نظر پرداخته شد .در ادامه به پرسش ها و سوالات همکاران پاسخ داده شد .
همکاران نیز در مراسم عید غدیر که از طرف دانش آموزان تدارک دیده شده بود شرکت نمودند .در پایان از همکاران نظرسنجی در خصوص طرح مدام و نحوی اجرای آن بعمل آمد که با نظر مثبت خود مارا در اجرایی بهتر طرح در مراحل بعدی یاری نمودند.

گزارش اجرای طرح مدام در مدرسه هاجر

در راستای اجرای طرح مدام ،برنامه ای در روز چهارشنبه 91/8/10 توسط کلیه ی همکاران و دانش آموزان در مدرسه به نحو مطلوب و شایسته به انجام رسید .
هم چنین در این روز،عید سعید غدیر خم و روز دانش آموز گرامی داشته شد .
تعداد مجریان طرح 14 نفر از بین دانش آموزان بودند که از هفته ی قبل با مشارکت همکاران ،جهت جانشینی آنان معرفی گردیدند که پس از هماهنگی و توجیهات لازم از ساعات اولیه به همراه لسیت دبیران راهی کلاسهای درسی و انجام دیگر امور مدرسه شدند.
اجرای کلیه ی فعالیتهای مدرسه و برنامه های متنوع به دانش آموزان محول شد که به حق، از عهده ی تمامی وظایف مربوطه با موفقیت برآمدند.
دانش آموزان ابتدا مراسم صبحگاهی را اجرا کردند وسپس به تدریس در کلاسها پرداختند .ساعت 10 صبح زنگ استکبار ستیزی نواخته شد و در ادامه برنامه شاد متنوع عید غدیر خم، روز 13 آبان ، مداحی خانم عربی ،و پذیرایی از کلیه ی دانش آموزان ،واهدای هدایا به دانش آموزان سیده ... پرداختند.
شایان ذکر است که جلسه ی شورای دبیران نیز همزمان در مدرسه تشکیل ودر خصوص مسائل آموزشی ،پرورشی ،تربیتی و بررسی دستورالعمل ارزشیابی همکاران به بحث و تبادل نظر پردخته شد .در پایان از همکاران ، اولیاو دانش آموزان از نحوه اجرای برنامه ها نظر خواهی شد. از کلیه ی همکاران ،دانش آموزان و اولیا محترم که در انجام این برنامه ما را یاری نمودن صمیمانه سپاسگزاریم .

جلسه توجیهی ارزشیابی کارکنان مدرسه راهنمایی شهید صیاد شیرازی

روز سه شنبه 16/8/91 جلسه شورای دبیران آموزشگاه به موضوع ارزشیابی کارکنان در سالتحصیلی 92/91 اختصاص یافت .در این جلسه مدیر مدرسه ضمن بررسی شیوه نامه
مذکور سوالات مطرح شده از سوی دبیران راپاسخ گفت وسپس تفاهم نامه -فرم ارزیابی عملکرد (شاخصهای عمومی واختصاصی) و ارزیابی مستمر به امضاءهمکاران رسید.
موارد حاشیه این جلسه نیز به شرح ذیل میباشد: 1- امتحانات مستمر 2- جدیت در اجرای طرح همگام باقرآن 3- تحویل لیست دانش آموزان بیمارمزمن به همکاران 4- اولویت قرار
دادن اقتصاد مقاومتی در مدرسه وبیان آن بر ای دانش آموزان

برگزاری پدافند غیر عامل در مدرسه راهنمایی دانش به روایت تصویر

برگزاری کارگاه آموزشی پدافند غیر عامل (راهنمایی فرهنگ)

در تاریخ 16/8/91 کارگاه آموزشی پدافند غیر عامل توسط مدیر مدرسه جناب آقای چراغی در آموزشگاه برگزار گردید وهدف از اجرای این طرح آشنایی دانش آموزان نسبت به پدافند غیر عامل وآمادگی دانش آموزان برای موقعیت های بحرانی می باشد.

پدافند غیرعامل مدرسه راهنمایی فاطمه زهرا(س) مجتمع سعادت

بسیج دانش آموزی فاطمه زهرا (س) در هفته کاهش بلایای طبیعی و اجرای عملیات پدافند غیر عامل اقدام به اجرای برنامه های ذیل نمودند:

1- دعوت از کارشناسان اداره آتش نشانی جهت آموزش روش های اطفاء حریق

2- آموزش جلوگیری از خفگی و راههای جلوگیری از انسداد مجاری تنفسی در هنگام خفگی

3- برگزاری مانور زلزله

آيا مي دانيدكه؟( قسمت پنجم) مدرسه راهنمايي پرديس (مجتمع حيات طيبه)

باعرض سلام وبا آرزوي سلامتي وكاميابي براي شما همكاران ودوستان عزيز
آيا مي دانيدكه اكثرافراد جامعه بامشكلي به نام كبدچرب مواجه هستندكه ريشه بسياري ازبيماري هاي ماازاين معضل بزرگ سرچشمه مي گيرد؟
چگونه مي توان اين بيماري رادرمان كرد وداراي چه علائمي است؟
علائم كبد چرب:
اشتهاي زيادوخرده خواري-عدم توانايي پرهيزات غذايي-ريزش موي سر درجواني-چاقي شكم-نفخ شكم- تاري ديد- يبوست-مدفوع بودار-تاري ديد-طاسي سر-
زبان باردار-ضعف چشم وآب مرواريد
نكته:اگر كبدچرب را تا9سال درمان نكنيم احتمال ابتلا به سرطان كبدوكولون بيشتراست.
يكي از روشهاي درمان اين بيماري:
استفاده ازتركيبات زيردر هرصبح ناشتا هنگام اذان صبح.
يك ليوان عرق كاسني+يك استكان شاهتره +يك استكان سكنجبين(يك قاشق غذاخوري عسل+يك قاشق غذاخوري سركه+يك قاشق غذاخوري نعناع+يك استكان آب ولرم)

گزارش هفته بسیج مدرسه راهنمایی ملاصدرا به روایت تصویر

سازمان بسیج دانش آموزی تجلّی بخش صفای میلیون‌ها دانش آموز بسیجی است که هر روز در بسیج، در باغ وسیع محبتشان را می‌گشایند و شاخه گلهای مهربانی تقدیم یکدیگر می کنند.
این سازمان همراه همیشگی صحنه های هم پیمائی دانش آموزان بسیجی با شهدا و جلوه های حضور و شعور آنان در عرصه هایی است که اراده هایشان غنچه غنچه می‌شکفد و شبنم شبنم جویبار معرفتشان در سبزه زار ایران اسلامی جریان می یابد و لبخندهای زلالشان زمزمه های امید بخش دوام و طراوت برگ و شکوفه های درخت انقلاب را در گوش هوش هر بیننده ای جاری می سازد.
در روز سه شنبه به مناسبت هفته بسیج دانش آموزان مدرسه راهنمایی ملاصدرا از نمایشگاه دفاع مقدس بازدید نموده و سپس به غبار روبی و عطر افشانی مزار شهدا پرداختند

شورای دبیران مدرسه دکترمنوچهری باهنر

دومین جلسه ماهانه شورای دبیران مدرسه راهنمایی دکترمنوچهری( باهنر) روز سه شنبه 91/8/16 برگزار شد . در این جلسه پس از تشریح دستورالعمل جدید ارزیابی عملکرد کارکنان توسط مدیر آموزشگاه و بیان نقطه نظرات همکاران ، در خصوص مسائل جاری مدرسه از جمله تشکیل کلاسهای تقویتی ، تجهیز کتابخانه ، تهیه کارت تلاش و تجهیز غرفه تلاش تصمیماتی اتخاذ شد.

اجرای اولین مرحله طرح مدام مدرسه راهنمایی معلم

اولین مرحله طرح مدام در تاریخ 91/8/15درمدرسه باهمکاری دبیران وکادر اجرایی آموزشگاه وهمکاری دانش آموزان اجرا گردید .همزمان با اجرای طرح مدام ،شورای دبیران برگزار گردید .

برگزاری پدافند غیرعامل درمدرسه راهنمایی پردیس(مجتمع حیات طیبه) بامتن و تصویر

برنامه پدافندغیرعامل این آموزشگاه بعداز برگزاری جلسه توجیهی دبیران ودانش آموزان درتاریخ 91/8/10روزچهارشنبه درقالب مانور زلزله با نظم وهماهنگی بین معاونین،دبیران ودانش آموزان برگزار شد.

روز خانواده و تکریم بازنشستگان (مدرسه راهنمایی وحدت)

از سال 86 روز 25 ذیحجه به عنوان روز خانواده و تکریم بازنشستگان در تقویم رسمی کشور درج شده است.علت انتخاب این روز شأن نزول آیه (هل اتی)در سوره الانسان که راجع به خانواده و استحکام پایه های آن است،عنوان شده است.سوره هل اتی در روز 25 ذیحجه در شأن اهل بیت پیامبر (ص)نازل شد که پس از سه روز روزه و انفاق افطار خود،از طرف خداوند اطعام شدند.در دین مبین اسلام خانواده یکی از مهمتزین ارکان جامعه محسوب می شود.خانواده به عنوان کوچکترین نهاد اجتماعی،آسیب پذیرترین گروه در برابر آسیب های اجتماعی است بطوریکه اکثر مشکلات و آسیب هاابتدا در خانواده بروز پیدا می کندو در صورت عدم پیشگیری و برخورد ناصحیح با آنها،به درون جامعه نیز رسوخ می کندو در این شرایط دشوار دیگر نمی توان به راحتی مشکلات و آسیب ها را کنترل کرد.بی شک با انجام فرامین دین اسلام در مورد خانواده و در نظر گرفتن آنها می توان تا حد زیادی زمینه سلامت خانوادگی و سعادت و جاودانگی را برای خویش فراهم سازیم.
پیشاپیش ضمن تبریک این روز ،برای تحکیم خانواده ها و نیز تشکیل خانواده های جدید دعا می کنیم.

اجراي اولين مرحله مانور زلزله - راهنمايي شاهد ياران امام(ره)در مورخه 91/8/9

یکی از اهداف آموزش همگانی ارتقاء سطح آگاهی مردم و آموزش آنان به منظور کاهش خطرات ناشی از زلزله است.از این رو در این آموزشگاه دانش آموزان و معلمین راجع به حوادث و وقوع زلزله در مناطق زلزله خیز تحقیق کردند. دلایل مرگ در صدمه و تعداد تلفات انسانی خسارت به تأسیسات و به سیستم حمل و نقل ، ویژگی های حادثه همگی مورد بحث قرار گرفت و در شورای سیاست گذاری و تصمیم گیری و مدیریت بحران مدرسه مورد بررسی قرارگرفت . و تشکیلات مقابله با بحران در مدرسه انتخاب گردید و سازماندهی و مقابله با این بحران انجام گرفت .
اهداف طرح:
1-دانش آموزان اهمیت کاهش خطر را قبل از وقوع حادثه درک کنند .
2- به مسائل مربوط به جامعه علاقه مند شوند و حس مسئولیت پذیری در آن ها تقویت شود .
3- دانش آموزان در مورد مدیریت بحران در حوادث مطالبی را بیاموزند .
4- چگونه از زیرساخت های مدرسه و محله محافظت کنیم .
5- چگونه از جان و مال خود و دیگران محافظت کنیم .
6- امکانات اولیه را در مواقع بحران تأمین کنیم .
7- چگونه نیازهای اساسی را در موقع بحران در مدرسه تأمین نماییم .
8-ابعاد پایداری برای حضور در صحنه را درک کنیم .
9- برقراری حفظ نظم و امنیت در مدرسه .

گزارش جلسه شورای دبیران راهنمایی فاطمه زهرا (واقع در مجتمع سعادت)

دومین جلسه شورای دبیران مدرسه راهنمایی فاطمه زهرا (س) روز دوشنبه 91/8/15در دفتر آموزشگاه با حضور جمعی از همکاران

برگزار شد.مجریان جلسه دبیران ادبیات و زبان انگلیسی بودند که موارد مختلفی را ارائه نمودند که شامل موارد ذیل می شود:

شیوه های صحیح برخورد معلم با دانش آموزان :1-با دانش آموزان مرتبط شویم. 2-او را به سوی خوب بودن سوق دهیم.

3-راهنمایی ها ساده،کوتاه و کارا باشد. 4-نسبت به تغییرات حساس باشیم. 5-مشکلات رفتاری دانش آموزان را جدی بگیریم.

6-آموزشها را به حد نیاز ارائه کنیم.

همچنین در مورد چگونگی اجرای طرح تلاش و نحوه معرفی و تشویق دانش آموزان تلاشگر نکاتی بیان شد از جمله :

1-تشویق شفاهی در کلاس در حضور دانش آموزان و در مراسم صبحگاهی در حضور کلیه دانش آموزان.

2-تشویق کتبی و شفاهی در حضور کلیه دانش آموزان و با حضور اولیائ دانش آموزان.

3-اعطای جایزه یا لوح تقدیر از طرف آموزشگاه یا اداره آموزش و پرورش.

در نهایت پیشنهاد داده شد که مراسم فوق همزمان با توزیع کارنامه های دانش آموزان باشد.

برگزاری اولین جلسه آموزش خانواده با موضوع روانشناسی نوجوانی (راهنمایی شاهد مدلل)

اولین جلسه آموزش خانواده با موضوع روانشناسی نوجوانی با شرکت اکثر اولیاء در نمازخانه مدرسه برگزار گردید .

آموزش مجازی و الكترونيكی: آموزش مجازی و الكترونيكی چيست؟


امروزه با گسترش فن‌آوری اطلاعات و نفوذ وسايل ارتباط از راه دور در زندگی روزمره ، ابزارها و روش های آموزشی نيز دچار تغيير و تحول گرديده است.  آموزش الکترونیکی  و  آموزش مجازی  در سطح وسیعی از جامعه گسترده گردیده و کلاس های آموزشی به صورت غیر حضوری و به شيوه الکترونیکی برگزار می گردد. امروزه به‌دلیل پیشرفت و گسترش شبكه جهانی اینترنت علاوه بر آموزش، بیشتر امور روزمره نیز بصورت الکترونیکی در آمده که در اینجا لازم است به نقش ارزشمند آموزش الکترونیکی در رشد و شکوفایی جامعه بپردازیم.
منظور از آموزش مجازی و الكترونيكی يا  E-Learning  به‌طور کلی بهره‌گیری از سیستم‌های الکترونیکی مثل کامپیوتر ، اینترنت ، دیسک‌های چندرسانه‌ای ، نشریه های الکترونیکی و خبرنامه های مجازی و نظایر این‌هاست که با هدف کاستن از رفت و آمدها و صرفه‌جویی در وقت و هزینه و در ضمن یادگیری بهتر و آسان‌تر صورت می‌گیرد. سیستم‌‌هایی که تحت E-learning قرار می‌گیرند بسیار متنوع هستند. این سیستم‌ها گاهی می‌توانند جایگزین کلاس‌های حضوری هم باشند. در عین حال برای افراد سخت‌کوش و علاقه‌مند می‌تواند مکمل کتاب و کلاس باشد. در یک جمله می‌توان گفت:  E-Learning آوردن یادگیری برای مردم است به‌جای آوردن مردم برای یادگیری. 
در یادگیری الکترونیکی غیر از اینترنت، دیسک‌های آموزشی، ویدئوهای آموزشی و همچنین ماهواره استفاده می‌شود. اين نوع از آموزش دارای مزايای فراوانی نسبت به آموزش‌های سنتی است كه در ذيل به اهم آن‌ها اشاره می‌گردد:

گزارش روز دانش آموز و مبارزه با استکبار جهانی در راهنمایی شاهد یاران امام ره

به مناسبت سیزده آبان و روز ملی مبارزه با استکبار جهانی ،زنگ استکبار ستیزی در این مدرسه نواخته شد و همزمان با به آتش کشیدن پرچم آمریکا دانش آموزان شعارهای مرگ بر آمریکا ،مرگ بر اسرائیل و ... سر دادند.

برگزاری مانور زلزله در راهنمایی فاطمه زهرا(س)

در هفته کاهش بلایای طبیعی،مانور زلزله با هدف ارتقاء سطح آگاهی دانش آموزان به هنگام وقوع زلزله در این مرکز آموزشی اجرا و برنامه های ذیل اجرا گردید:
1-آموزش صحیح راههای مقابله در برابر زلزله و آماده سازی دانش آموزان جهت اجرای مانور.

2-به صدا درآوردن زنگ زلزله و پناه گرفتن دانش آموزان در مکانهای امن و مناسب.

3-آموزش پانسمان و آتل بندی و حمل صحیح مجروحین و مصدومین فرضی.

ترجمه نامه 47 از نهج البلاغه امیرالمومنین (ع) با عنوان :پندهای جاودانه . راهنمایی شاهد یاران امام (ره)

پندهای جاودانه:شما را به ترس از خدا سفارش می کنم،به دنیا پرستی روی نیاورید،گرچه به سراغ شما آید،و بر آنچه از دنیا از دست می دهید اندوهناک مباشید؛حق را بگویید،و برای پاداش الهی عمل کنید و دشمن ستمگر و یاور ستمدیده باشید.شما و تمام فرزندانم و خاندانم ،و کسانی را که این وصیت به آنها می رسد،به ترس از خدا ،و نظم در امور زندگی ،و ایجاد صلح و آشتی در میانتان سفارش می کنم،زیرا من از جد شما پیامبر (ص) شنیدم که می فرمود: اصلاح کردن بین مردم ،از نماز و روزه یک سال برتر است.
خدا را ؛خدا را؛در باره یتیمان ،نکند آنان گاهی سیر و گاه گرسنه بمانند،و حقوقشان ضایع گردد؛خدارا؛ خدا را؛در باره همسایگان ،حقوقشان را رعایت کنید که وصیت پیامبر (ص)شماست،همواره به خوشرفتاری با همسایگان سفارش می کرد تا آنجا که گمان بردیم برای آنان ارثی معین خواهد کرد .خدا را ؛خدا را ؛در باره قرآن ،مبادا دیگران در عمل به دستوراتش از شما پیشی گیرند. خدا را؛خدا را؛ در باره نماز ،چرا که ستون دین شماست. خدا را؛خدا را؛در باره خانه خدا ،تا هستید آن را خالی مگذارید ،زیرا اگر کعبه خلوت شود ،مهلت داده نمی شوید .خدا را ؛خدا را؛ در باره جهاد با اموال و جانها و زبان های خویش در راه خدا .بر شما باد به پیوستن با یکدیگر ،و بخشش همدیگر ،مبادا از هم رو بگردانید ،و پیوند دوستی را از بین ببرید.امر به معروف و نهی از منکر را ترک نکنید که بدهای شما بر شما مسلط می گردند،آنگاه هر چه خدا را بخوانید جواب ندهد؛.

گزارش پدافند غیر عامل اموزشگاه راهنمایی الهیه-باهنر (مجتمع صدیقه الطاهره)

در روز چهارشنبه مورخ 10/8/91 مانور زلزله با انجام برنامه های برای ایجاد آمادگی لازم در برابر زلزله و در نهایت کاهش تلفات و خسارات ناشی از ان بر گزار شد
آموزش بصورت همگانی به کلیه دانش آموزان
نواختن زنگ زلزله و اجرای مانور

گزارش اولین نشست دینی بمناسبت عید غدیر مدرسه راهنمایی الهیه-باهنر (مجتمع صدیقه الطاهره)

-قرائت ایاتی از قران مجید توسط یکی از دانش آموزان
-سخنرانی حاج سید مجتبی حسنی پیرامون عید غدیر خم
-اهدای جوایز به دانش آموزان سادات آموزشگاه
-پذیرای از دانش آموزان اموزشگاه بمناسبت عید غدیر

گزارش عید سعید غدیر خم و میلاد حضرت امام النقی الهادی (ع)مدرسه راهنمایی الهیه -باهنر (مجتمع صدیقه الطاهره)

-اجرای مسابقه (الغدیر)بمناسبت عید غدیر
-سخنرانی حاج سید مجتبی حسنی پیرامون عید غدیر
-اجرای سرود همگانی (گفتم علی (ع)
-قرائت شعر (علی ای همای رحمت )توسط یکی از دانش آموزان
-قرائت احادیث گرانبهایی از امام هادی (ع)
-اهدای جوایزبه برگزیدگان مسابقه الغدیر
- اهدای جوایز به دانش آموزان سادات آموزشگاه

گزارش روز دانش آموز و مبارزه با استکبار جهانی مدرسه راهنمایی الهیه-باهنر (مجتمع صدیقه الطاهره)

1-نواختن زنگ استکبار ستیزی همزمان با سایر مدارس کشور و فریاد مرگ بر آمریکا
2-قرائت مقاله ای درباره تسخیر لانه جاسوسی آمریکا بدست دانشجویان پیرو خط امام
3-برگزاری سرود همگانی و برنامه های طنز وشاد
4-پذیرای از دانش آموزان بمناسبت روز دانش آموز
5- باتش کشیدن پرچم آمریکا توسط جمعی از دانش آموزان

روز دانش آموز و هفته بسیج - راهنمایی شهید ایرج فیضی

به مناسبت روز دانش آموز و هفته بسیج برنامه هایی در نماز خانه آموزشگاه برگزار گردید .

گزارش روز دانش آموز مجتمع آفتاب ولايت ، مدرسه راهنمايي عصمت

بسيج دانش آموزي ميعادگاه تداوم دفاع همه جانبه از آرمانها و ارزشهاي انقلاب اسلامي است به همين مناسبت مراسم بزرگداشت روز دانش آموز با اجراي مراسم متنوع ( تئاتر ، قرائت مقاله ، مسابقات ورزشي ، پذيرايي )برگزار گرديد.

گزارش برگزاری مراسم اعیاد قربان وغدیر در مدرسه راهنمایی الهیه گروه شهیدرجایی

-تزیین آموزشگاه با بنر وپرچم های رنگی منقش به نام ائمه (ع)
-تزیین تابلو اعلانات مدرسه
-برگزاری مراسم جشن
-تهیه بسته های پذیرایی به تعداد دانش آموزان و همکاران
-تهیه هدیه برای سادات همکار و دانش آموز
-دعوت از مداح اهل بیت برای مولودی خوانی
-اجرای سرود همگانی در روز جشن
-طرح ختم صلوات برای سلامتی امام زمان (عج)

برگزاری جشن غدیر مدرسه راهنمایی وحدت

من کنت مولاه فهذا علی مولاه
به مناسبت عید سعید غدیر خم مراسم جشنی در آموزشگاه وحدت برگزار گردید.در این مراسم پس از تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید،خانم وفادار به مداحی پرداختندو دانش آموزان ایشان را همراهی کردندسپس به دانش آموزان سادات،دانش آموزان شرکت کننده در راهپیمایی 13 آبان و نیز نماز جمعه جوایزی اهداء شد.در پایان مراسم از دانش آموزان پذیرایی به عمل آمد و با ذکر صلوات بر محمد و آل محمد مراسم پایان یافت.

جشن عید غدیر -راهنمایی شهید ایرج فیضی

به مناسبت جشن عید غدیر رو ز چهارشنبه مورخه 91/10/8 در نمازخانه آموزشگاه با شرکت کلیه دانش آموزان وهمکاران برگزار شد . که در این مراسم به مولودی خوانی توسط مداح اهل بیت واجرای برنامه های شاد پرداخته شد وبه سادا ت جوایزی اهداء گردید. و نمایشگاه عکس با موضوع ولایت تشکیل شد .

جشن عید ولایت (راهنمایی فرهنگ)

در غدیر خم طلوع نور بود خم، تجلی گاه کوه طور بود
در روز چهارشنبه 91/8/10 مراسم عید ولایت با خواندن شعر ومداحی توسط دانش آموزان وهمکاران محترم وبا پخش نقل وشکلات در بین دانش آموزان با شکوه وشعف برگزار گردیدو جهت بزرگداشت این عید سعید وخجسته اسلایدی زیبا توسط معاون فناوری این آموزشگاه تهیه گردید.

گزارش عید غدیر خم مدرسه هاجر

فعالیتهای مناسب با عید غدیر در مدرسه تدارک و اجرا گردید که میتوان به موارد زیل اشاره کرد
آماده سازی و تزیین آموزشگاه ، تهیه نصب نوشته های واحادیثی در خصوص عید غدیر .
عرض تبریک مدیر و معاونین آموزشگاه به همکاران و دانش آموزان.
تهیه واجرای برنامه های شاد و متنوع توسط دانش آموزان (قرائت قرآن ،سرود ، ،طنزو ...)
دعوت از مداح اهل بیت وبیان گوشه های ازفلسفه غدیرواجرای مراسم مداحی به مناسبت عید غدیر خم.
پذیرای از کلیه دانش آموزان وهمکاران در نمازخانه مدرسه .
تهیه روزنامه دیواری با موضوع عید غدیر و روز دانش آموز .
اهدای هدایایی به دانش آموزان سیده آموزشگاه در مراسم عیدغدیر .
اهدای بسته های شیرینی به دانش آموزان بی بضاعت مدرسه .

گزارش روز مبارزه با استکبر ستیزی مدرسه راهنمایی هاجر

درروز چهارشنبه 91/8/10 دانش آموزان مدرسه با تدارک و اجرای برنامه های زیر تنفر خود را به استکبار جهانی نشان دادند.
1-ایراد سخنرانی مدیر مدرسه و عرض تبریک عید غدیر و روز دانش آموز .
2-تدارک و اجرای برنامه های شاد و متنوع توسط دانش آموزان و گرامیداشت روز دانش آموز.
3-اجرای مسابقات ورزشی و فرهنگی هنری دربین دانش آموزان .
4-کشیدن پرچم امریکا و اسرائیل در حیاط آموزشگاه توسط دانش آموزان مدرسه.
5-خواندن سرود ملی توسط کلیه دانش آموزان مدرسه و سر دادن شعار های مرگ بر امریکا و مرگ بر اسرائیل.
6-رژه رفتن کلیه دانش آموزان از روی پرچم امریکا و اسرائیل در حیاط .
7-اجرای مراسم ویژه در نمازخانه مدرسه (قرائت قرآن ،مقاله ،سرود ،طنز و...)
8-اهدای جوایز و هدایایی به دانش آموزان منتخب در مدرسه.
9- دعوت و ترغیب دانش آموزان به همراه اولیا جهت شرکت در راهپیمایی روز دانش آموز.
10-نواختن زنگ مبارزه با استکبار در مدرسه .

عید غدیر خم -عید الله الاکبر انتصاب الهی امام علی ابن ابی طالب (ع) مبارکباد

چرا حدیث غدیر در نهج البلاغه نیامده است؟
می دانیم که پیامبر عموم مسلمانانی را که همراه او از حجة ‏الوداع باز می‏گشتند در یک بیابان بی‏ آب و علفی گرد آورد و از همه حاضران زیر آفتاب سوزان برای امیرالمؤمنین بیعت گرفت. بنابراین، صدور حدیث غدیر در چنان فضا و موقعیتی سبب شد که همگان آن را بشنوند و به حافظه بسپارند و برای آیندگان بازگو کنند. در نتیجه، بنا بر تتبّع مؤلّف الغدیر دست کم یکصد و ده تن از صحابه از جمله سه خلیفه اوّل و هشتاد و چهار تن از تابعین آن را نقل کرده ‏اند(1).
پس از تابعین نیز قریب به اتفاق عالمان شیعه و اهل سنّت نسل به نسل با سند پیوسته آن را نقل کرده ‏اند(2). حتی بسیاری از عالمان شیعه و سنّی درباره حدیث غدیر و طرق آن کتابی مستقل فراهم آورده‏ اند. ابو جعفر محمّد بن جریر طبری (م 310ق)، ابن عقده (م 333ق)، شمس الدین محمّد بن احمد ذهبی (م 748ق) و شمس الدین محمّد بن محمّد جزری دمشقی نامدارترین این مؤلّفان از میان سنّیان و شیعیان غیر امامی هستند(3).
بنابراین، حدیث غدیر به چنان تواتری رسید که به گفته استاد محمّد تقی شریعتی می‏ توان گفت: «حدیثی متواتر مثل حدیث غدیر نیست»(4).

احتجاج امیرالمؤمنین در برابر مخالفان
پس از وفات رسول خدا صلی‏ الله‏ علیه ‏و‏آله و داستان سقیفه بنی ساعده که جانشینی پیامبر صلی‏ الله ‏علیه ‏و‏آله و زعامت جامعه مسلمانان از مسیر درست و حقیقی خود منحرف گشت(5)، امام بارها چه در برابر مخالفان و چه در جمع دوستان و هواداران خود از ربوده شدن حقّش سخن گفته و بر سزاوارتر بودن خود از دیگران برای زمامداری جامعه اسلامی استدلال و احتجاج کرده است. بخشی از این استدلال ها در مجموعه سخنان آن حضرت موسوم به نهج ‏البلاغه انعکاس یافته است. اینک به پاره ‏ای از آن استدلال ها اشاره می‏ شود:
از این امّت کسی را با خاندان رسالت همپایه نتوان داشت، و هرگز نمی‏ توان پرورده نعمت ایشان را در رتبت آنان داشت که آل محمّد صلی‏ الله‏ علیه ‏و‏آله پایه دین و ستون یقینند. هر که از حد درگذرد به آنان باز گردد، و آن که وامانده، بدیشان پیوندد. حقّ ولایت خاص ایشان است و میراث پیامبر مخصوص آنان
1ـ در خطبه دوم در وصف خاندان پیامبر و بیان مقام ممتاز و بی‏مانند آنان می‏ گوید(6):

تبریک عید سعید غدیر ( راهنمایی پزشکان )

عید غدیر ، عید ولایت علی (ع) و یکی از روزهای بسیار مهم در تاریخ اسلام است .امام صادق (ع) در بیان اهمیّت این عید سعید چنین مي‏ فرمايد:
«ان يوم غدير خم بين الفطر و الاضحي و الجمعه کالقمر بين الکواکب...» روز عيدغدير خم در ميان سه عيد فطر و قربان و جمعه، مانند درخشندگي ماه در ميان‏ ستارگان است. این عید بزرگ را به ملت شریف ایران اسلامی تبریک می گوییم .

میلاد با سعادت امام هادی (ع) وبرگزاری جشن عید غدیر خم در مدرسه راهنمایی فلسطین باهنر

در روز چهارشنبه بمناسبت میلاد مسعود امام هادی علیه آالسلام وهمچنین عید سعید غدیر خم مراسم جشن باشکوهی در مدرسه برگزار گردید .
تلاوت قرآن وپخش سرود جمهوری اسلامی
سخنرانی مدیریت آموزشگاه
مولودی خوانی وبرگزاری مسابقه وپذیرایی از دانش آموزان از برنامه های این مراسم بود

اولین نشست شورای دانش آموزی در مدرسه راهنمایی فلسطین باهنر

اولین جلسه شورای دانش آموزی با حضور منتخبان این شورا در دفتر آموزشگاه برگزار گردید

برگزاری مراسم عید غدیر و روز ملی مبارزه با استکبار جهانی مدرسه راهنمایی معلم

علی یعنی تمام آفرینش علی یعنی چراغ راه بینش
علی یعنی عدالت راد مردی علی یعنی علاج درد مندی
عید غدیر خم مبارک
اینک در تداوم تاریخ و در انقلابی که استمرار حرکت نبوی و علوی است سالروز مبارزه با استکبار جهانی و روز دانش آموز و روز تبعید امام (ره ) را گرامی می داریم.

انتخابات شورا دانش آموزی (راهنمایی الوند )

در روزسه شنبه91/8/9 دراین آموزشگاه انتخابات شورا پس نام نویس و تبلیغات نامزدهای انتخاباتی برگزار شد وپس شمارش آرا تعداد 7 نفر از دانش آموزان بیشترین آرا را کسب نموده بودند معرفی شدند .

برگزاری مراسم نظم همگانی در مدرسه راهنمایی معلم همزمان با عید غدیر

سخنرانی معاون آموزشی در خصوص رعایت نظم همگانی در منزل و در آموزشگاه و توجه به این نکته که این ماه روز نظم همگانی مصادف است با روز جمعه .
یادآوری رعایت بهداشت فردی و معرفی دانش آموزان منظم و کلاس های منظم و اینکه نظم را در همه حال سر لوحه زندگی خود قرار دهیم.

جشن غدیر و روز دانش آموز-الوند

در روز چهارشنبه91/8/10در این آموزشگاه جشن ولایت با حضور دانش آموزان ودبیران برگزار شد در این مراسم پس از تلاوت قرآن و اجرای سرود و سخنرانی یکی از همکاران دبیر در خصوص اهمیت ولایت در جامعه اسلامی و نقش رهبر در هدایت جامعه و همچنین روز دانش آموز و تسخیر لانه جاسوسی آمریکا مطالبی بیان نمودند در این مراسم هدایایی به دانش آموزان داده شد در پایان از دانش آموزان وهمکاران پذیرای به عمل آمد به همین مناسبت مسابقه ورزشی بین دانش آموزان و تعدادی از همکاران برگزار شد.